Szymon Hołownia: nie jesteśmy politycznymi kłusownikami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 09:33
– Mówimy o dorosłym człowieku, który podejmuje świadome decyzje i te decyzje trzeba szanować – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia, przewodniczący stowarzyszenia Polska 2050 w odniesieniu do przejścia do jego ruchu Pauliny Hennig-Kloski.
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: PR

Przyznał, że ma wrażenie, że samą swoją obecnością Polska 2050 obudziła "kawał sceny opozycyjnej do tego, żeby nagle się wszystko zaczęło dziać". – Nagle wyszliśmy z zimowego snu, odbywają się konferencje, spotkania, prezentacje programowe – zauważył.

forum-hołownia-1200.jpg
Publicysta: Hołownia wywodzi się z tego samego rdzenia politycznego co Platforma

Pytany o to, co sprawiło, że poseł Paulina Hennig-Kloska przeszła do Polski 2050, odpowiedział, że "przynęta jest jedna". – My nie mamy spółek skarbu państwa, my nie mamy stanowisk ambasadorskich, my nie mamy obietnicy, że na pewno coś w przyszłym Sejmie, bo jesteśmy dzisiaj tu, gdzie jesteśmy, przed wyborami i nie ma nas w Sejmie, więc możemy obiecać tylko, że będzie można u nas się realizować, ciężko pracować i naprawdę walczyć o to, żebyśmy jak najlepiej ten Sejm zbudowali, to jest jedyna przynęta – zaznaczył.

Podkreślił, że jego stowarzyszenie nie jest "politycznymi kłusownikami".

Posłuchaj
14:42 2021_02_16 08_43_41_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Szymon Hołownia: Nie jesteśmy politycznymi kłusownikami (Salon polityczny Trójki)

– Paulina (Hennig-Kloska) od jakiegoś czasu zapoznawała się z naszymi strukturami (...) tu przyciągają wspaniali ludzie – stwierdził gość Polskiego Radia.

Czytaj także: 

– Mamy ponad 1100 członków stowarzyszenia formalnych. Mamy ponad 24 tysiące osób zapisanych do wolontariatu, które podejmują wspaniałe akcje – powiedział.

Szymon Hołownia: nie jesteśmy politycznymi kłusownikami/YouTube Polskie Radio


Jako przykład wspomniał o akcji prowadzenia korepetycji zdalnych dla rodzin w pieczy zastępczej, w której działają setki wolontariuszy, oraz o akcji "zbierania jedzenia i ciepłych, potrzebnych rzeczy osobom znajdującym się w kryzysie w związku z tą pogodą".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Szymon Hołownia (Polska 2050)
Data emisji: 16.02.2020
Godzina emisji: 8.44

itom

Czytaj także

Hołownia o ruchu Polska 2050: podejmujemy autonomiczne decyzje, nas się nie da do niczego zmusić

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 17:30
- Cieszę się, że nasze pojawienie się na scenie politycznej tak zaktywizowało jej - senną do tej pory - część opozycyjną. Nagle, w sytuacji, w której deklaracje ideowe czy programowe miały pojawiać się gdzieś późną wiosną, wszystko udaje się zrobić w dwa tygodnie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Szymon Hołownia, założyciel ruchu Polska 2050. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny cios dla PO. Paulina Hennig-Kloska odchodzi do ruchu Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 11:56
Posłanka Paulina Hennig-Kloska z Koalicji Obywatelskiej to kolejna parlamentarzystka, która porzuca współpracę z Platformą Obywatelską na rzecz Polski 2050. O tym transferze mówiło się od kilku dni, w poniedziałek rano został oficjalnie potwierdzony. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Anusz: widać przepływ elektoratu z KO do ruchu Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 16:50
- Wkrótce Szymon Hołownia będzie mógł utworzyć koło poselskie. Dąży do tego, bo wie, że politykę w Polsce w dużym stopniu realizuje się w Sejmie. Widać, że następuje przepływ elektoratu z Koalicji Obywatelskiej do ruchu Polska 2050. KO traci w sondażach, a ruch Hołowni zyskuje - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Andrzej Anusz.
rozwiń zwiń