Marek Sawicki: konserwatywni posłowie KO muszą się określić

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 09:15
– Nie wyobrażam sobie, żeby Paweł Zalewski, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz pozostali w strukturze, która jawnie mówi o tym, że aborcja na życzenie do 12 tygodnia życia jest OK – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
Marek Sawicki
Marek SawickiFoto: PR

Były poseł, szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie tomaszowskim (Lubelskie) Mariusz Grad zrezygnował z członkostwa w partii. Powodem jest stanowisko PO w sprawie aborcji. Zarząd Krajowy PO przyjął nowe stanowisko partii w tej kwestii, które m.in. zakłada legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży po konsultacjach pacjentki z lekarzem i psychologiem.


Posłuchaj
15:17 [ PR3]PR3 (mp3) 22 luty 2021 08_43_55_for_media.mp3 Marek Sawicki: sugeruję posłom konserwatywnym KO, żeby wyrwali się z lewicowego uścisku (Salon polityczny Trójki)

 

PO logo 1200 Forum.jpg
Były poseł PO zrezygnował z członkostwa w partii. Powodem stanowisko ws. aborcji

– Problemy Platformy Obywatelskiej są na jej własne życzenie – stwierdził Marek Sawicki. – Platforma już od wielu lat jest partią, która bardzo mocno dryfuje w lewą stronę – dodał. Jego zdaniem w koalicji PO z Nowoczesną dominował nurt lewicowo-liberalny i "dał się na to naprowadzić przewodniczący PO Borys Budka".

– Dzisiaj mamy takie budowanie liberalnej lewicy, w której z pewnością znajdzie się miejsce i dla Nowoczesnej, i dla Platformy, i dla obecnego klubu Lewicy – ocenił gość Trójki.

Marek Sawicki zasugerował konserwatywnym posłom PO, żeby "wyrwali się z tego lewicowego uścisku" i założyli klub konserwatystów. – Żeby nie utożsamiać się całkowicie z tym lewicowym nurtem, jaki zawładnął dzisiaj platformą – wyjaśnił.

forum-0537014558 (1).jpg
Konserwatyści z PO chcą przechodzić do PiS? Fogiel: nigdy nie mówimy nigdy

– Posłowie – to jest duża grupa posłów konserwatystów Koalicji Obywatelskiej, Platformy Obywatelskiej – muszą się określić i znaleźć swoją drogę – powiedział gość "Salonu politycznego Trójki".

– Nie wyobrażam sobie, żeby Paweł Zalewski, Paweł Kowal, Paweł Poncyljusz pozostali w strukturze, która jawnie mówi o tym, że aborcja na życzenie do 12. tygodnia życia jest OK – powiedział i podkreślił, że to nie jest zgodne z wartościami chadeckimi. – Czas najwyższy, żeby przejrzeli na oczy – dodał.

Salon Polityczny Trójki - Marek Sawicki/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Marek Sawicki (poseł PSL)
Data emisji: 22.02.2020
Godzina emisji: 08.44

fc/kr

Czytaj także

Sawicki: nie umawialiśmy się z PO na stworzenie Koalicji 276 i na ogłoszenie jej publicznie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 07:37
- Jeśli szef PO Borys Budka uważa, że rozmowy, które się toczą na płaszczyźnie Senatu, są rozmowami o przyszłej koalicji, to widać, że nie zrozumiał partnerów, z którymi rozmawiał, bo ani SLD, ani PSL nie umawiało się z nim na Koalicję 276 i na ogłoszenie jej publicznie - mówi poseł PSL Marek Sawicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO podzielona ws. aborcji. Reszta formacji tworzących KO wspiera aborcję "na życzenie" do 12 tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:58
Ugrupowania współtworzące z PO Koalicję Obywatelską zdecydowanie opowiadają się za aborcją "na życzenie" do 12 tygodnia ciąży. Projekt taki przygotowała i zamierza złożyć Nowoczesna, a Inicjatywa Polska i Zieloni są gotowe go poprzeć. PO jest w sprawie aborcji podzielona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: patrzę na to, co robi PO i myślę, że Lewica zrobiła to 100 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 09:34
 – W końcu się namyślili i zaproponowali jakąś koncepcję, oczywiście daleką od Lewicy. Mówimy jasno w naszych projektach o przerywaniu ciąży do 12 tygodnia, a PO jak zwykle kluczyła, próbowała jechać bocznym torem - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.
rozwiń zwiń