"PO zawsze szanowała kompromis z 1993 roku". Schetyna o stanowisku jego partii ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 09:21
– W kwestii aborcji nigdy nie będzie żadnej dyscypliny. Ten temat nie jest zamknięty, wróci w kampanii, będzie rozgrywany przez Jarosława Kaczyńskiego, aby skłócać opozycję – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna (PO).
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: PR
ireneusz raś 663.jpg
"Ideologiczny skręt w lewo". Poseł PO o stanowisku jego partii ws. aborcji

"Obowiązkiem państwa jest zapewnienie kobiecie prawa do podejmowania decyzji dotyczących macierzyństwa w zgodzie z własnym sumieniem" - głosi stanowisko zarządu PO. Mowa w nim m.in. o zagwarantowaniu "każdej Polce znajdującej się w wyjątkowo trudnej sytuacji" możliwości przerwania ciąży do 12. tygodnia.

Posłuchaj
14:12 PR3 2021_02_24-08-45-00_for_media.mp3 Grzegorz Schetyna: nigdy nie będzie żadnej dyscypliny w kwestii aborcji (Salon polityczny Trójki)

 

Grzegorz Schetyna przyznał, że "będziemy tą sprawą zajmować się w perspektywie zbliżającej się kampanii wyborczej, budowania programu". - PO zawsze szanowała kompromis z 1993 roku. Dyskusja zaczyna się na nowo. Nigdy nie będzie żadnej dyscypliny w tej kwestii. Ten temat nie jest zamknięty, wróci w kampanii, będzie rozgrywany przez Kaczyńskiego, aby skłócać opozycję – mówił polityk.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia stwierdził, iż "nie może być tak, że PO pozostawia centrum sceny politycznej". – PO nie będzie partią lewicową, zawsze będzie w centrum i będziemy o to walczyć. Trzeba budować relacje w opozycji demokratycznej. Kuszenie posłów przez Hołownię nie pomaga. Musimy szukać tego, co nas łączy – dodał.

Salon Polityczny Trójki - Grzegorz Schetyna/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
ProwadziBeata Michniewicz
GośćGrzegorz Schetyna (PO)
Data emisji: 24.02.2021
Godzina emisji: 08.45

dn/kr

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: Platforma nie jest żadnym tonącym okrętem

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 08:45
– Muszę mieć dystans do politycznej rzeczywistości. Jesteśmy po czterech latach trudnej kadencji i muszę napisać scenariusz na najbliższy czas, swój czas – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, były przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki: konserwatywni posłowie KO muszą się określić

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 09:15
– Nie wyobrażam sobie, żeby Paweł Zalewski, Paweł Kowal i Paweł Poncyljusz pozostali w strukturze, która jawnie mówi o tym, że aborcja na życzenie do 12 tygodnia życia jest OK – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wójcik: chcemy, by TSUE zbadał powiązanie praworządności z funduszami UE

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:57
– Chcemy, żeby Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzygnął kwestię, czy jest podstawa prawna do tego, żeby tego rodzaju mechanizm przyjmować. Przypomnę, chodzi o mechanizm łączący praworządność ze środkami unijnymi. Uważamy, że takiej podstawy prawnej nie ma – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik z Solidarnej Polski, minister w kancelarii premiera.
rozwiń zwiń