"Przebija się tam wątek polityczny". Sobolewski o wyroku TSUE

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 09:18
– Ostatni wyrok TSUE znowu zasiał niepewność, dlatego będzie wniosek Rady Ministrów, aby potwierdzić orzecznictwo, że Konstytucja RP jest nadrzędna względem prawa unijnego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, poseł PiS.
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: PR

1200_Morawiecki_TT.png
Rząd reaguje na wyrok TSUE. Premier skieruje wniosek do TK

Premier Mateusz Morawiecki skieruje do TK wniosek dotyczący kompleksowego rozstrzygnięcia kwestii kolizji norm prawa europejskiego z konstytucją oraz potwierdzenia dotychczasowego orzecznictwa w tym zakresie. Rzecznik rządu poinformował w komunikacie, że na posiedzeniu rządu odbyła się dyskusja dotycząca "przekroczenia kompetencji przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej polegającego na stwierdzeniu wyższości prawa europejskiego nad Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej".

Posłuchaj
14:04 PR3 2021_03_04-08-44-41_for_media.mp3 Krzysztof Sobolewski: w wyroku TSUE przebija się wątek polityczny (Salon polityczny Trójki)

Zdaniem Krzysztofa Sobolewskiego "ostatni wyrok TSUE znowu zasiał niepewność, dlatego będzie wniosek Rady Ministrów, aby potwierdzić orzecznictwo, że Konstytucja RP jest nadrzędna względem prawa unijnego".

Gość Polskiego Radia przyznał, że nie chciałby posądzić sędziów TSUE o ignorancję prawną, ale "przebija się tam wątek polityczny". – Widać, jak niektóre państwa UE starają się pokazać niepraworządność w Polsce, a powinny one popatrzeć na siebie – dodał poseł PiS.

Salon Polityczny Trójki - Krzysztof Sobolewski/Polskie Radio

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Krzysztof Sobolewski (poseł PiS)
Data emisji: 04.03.2021
Godzina emisji: 08.45

dn/kr

Czytaj także

Rozporządzenie KE ws. praworządności. Kaleta: w terminie do dwóch miesięcy zostanie złożona skarga

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 09:23
– Rozporządzenie pozwala Komisji Europejskiej pod presją finansową ingerować w funkcjonowanie organów polskiego państwa. Tego polska konstytucja nie przewiduje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulica "Ofiar Żołnierzy Wyklętych" w Warszawie? Bosak: prowokacja typowa dla lewicy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 09:02
– Sens wojny z komunistami, która toczyła się w Polsce po II wojnie światowej, był zasadny – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak (Konfederacja). – Za mało mówi się o efektach tej walki, a efektem tym był fakt, że Polska po pół wieku komunizmu nie przypominała republik sowieckich - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Horban: w tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. dziennych zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 09:30
– To wiemy, bo podążamy ścieżką, którą przeszły już kraje leżące na zachód od nas. W tym tygodniu będzie prawdopodobnie 16-20 tys. nowych dziennych zakażeń – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Horban, specjalista chorób zakaźnych, szef zespołu doradców premiera ds. zwalczania pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń