Kukiz: w przyszłym tygodniu drugie spotkanie z prezesem PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 09:23
– Będę robił wszystko, żeby pana prezesa przekonać, że w Polsce te modele demokratycznych ordynacji wyborczych na pewno by się sprawdziły lepiej niż postkomunistyczna metoda z systemem D'Hondta: partyjna, postbolszewicka ordynacja – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
Paweł Kukiz
Paweł KukizFoto: Trójka

– Dyskusja również była o zmianie ordynacji wyborczej, o znalezieniu takiego modelu, w którym rzeczywiście każdy obywatel RP mógłby skorzystać ze swojego indywidualnego biernego prawa wyborczego, czyli o takim sposobie wybierania posłów, gdzie dany kandydat może startować ze swojego powiatu do Sejmu bez konieczności wspierania przez partie polityczne – zaznaczył Kukiz.

buda waldemar PR1 1200x660.jpg
"Spraw wspólnych jest naprawdę dużo". Buda o rozmowach Zjednoczonej Prawicy z Kukiz'15

Pytany o to, na kiedy planowane jest kolejne spotkanie, odpowiedział, że "to zależy od pana prezesa, ale wstępnie jesteśmy umówieni na ten tydzień, by dokończyć rozmowę o tych kluczowych z naszego punktu widzenia ustawach".


Posłuchaj
14:37 2021_03_05 08_44_42_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Paweł Kukiz o spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim i podatku od reklam (Salon Polityczny Trójki)

Gość audycji był także pytany o kwestię podatku od reklam. – Składka od reklam czy zainteresowanie się takimi molochami jak Google czy Facebook jest jak najbardziej wskazane. Szczególnie w czasach pandemii – stwierdził Kukiz. Dodał, że nie nazywałby tego podatkiem, a "daniną solidarnościową".


Salon polityczny Trójki 5.03/YouTube Polskie Radio


Czytaj także:

– Media, które w ogromnej mierze żyją dzięki artystom, twórcom, animatorom kultury (...) powinny partycypować również w pomocy tym osobom, z których media w dużej mierze żyją – zauważył.

Jego zdaniem danina powinna być wprowadzona na "jakiś ściśle określony okres, np. na czas trwania pandemii".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (Kukiz'15)
Data emisji: 05.03.2021
Godzina emisji: 8.44

dn/kr/pr

Czytaj także

Wiśniewska: umowy ws. dostaw szczepionek nie zostały spisane precyzyjnie, chcemy renegocjacji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 19:17
– Opowiadamy się za renegocjacją umów KE z koncernami produkującymi szczepionki, takie działania mają być w Komisji Europejskiej podejmowane – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska (PiS). Także Adam Jarubas (PSL) ocenił, że w obecnych umowach zabrakło skutecznego zabezpieczenia kontraktów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO zawsze szanowała kompromis z 1993 roku". Schetyna o stanowisku jego partii ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 09:21
– W kwestii aborcji nigdy nie będzie żadnej dyscypliny. Ten temat nie jest zamknięty, wróci w kampanii, będzie rozgrywany przez Jarosława Kaczyńskiego, aby skłócać opozycję – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W centrum programu jest człowiek i rodzina". Dera o gospodarczej odbudowie po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 09:15
– Główną osią jest to, żeby pomagać obywatelom, żeby na czele tego programu stał człowiek i rodzina. To są fundamenty, na których bardzo zależy panu prezydentowi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, komentując plany odbudowy gospodarczej po pandemii koronawirusa. 
rozwiń zwiń