Tomasz Siemoniak: prezes największego koncernu znalazł się w ogniu publicznych podejrzeń

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:17
– Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powinien bronić się na gruncie merytorycznym, a nie oskarżać i obrzucać błotem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceszef PO.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: PR

ovbajtek forum 1200 .jpg
Daniel Obajtek: protesty KO i "Gazety Wyborczej" w sprawie fuzji Orlenu i Lotosu nie są przypadkowe

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że protesty Koalicji Obywatelskiej w sprawie fuzji koncernu z Lotosem oraz publikacje atakujących go artykułów w "Gazecie Wyborczej" nie przypadkiem odbywają się w tym samym czasie. Politycy opozycji domagają się wstrzymania fuzji i przeprowadzenia niezależnego audytu uzasadniającego decyzję o połączeniu koncernów.

Posłuchaj
14:23 PR3 2021_03_09-08-45-01_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: Daniel Obajtek jest na równi pochyłej (Salon polityczny Trójki)

 

Zdaniem Tomasza Siemoniaka "to zdumiewające, że prezes największego koncernu znalazł się w ogniu publicznych podejrzeń, które prokuratura zamiotła  z przyczyn politycznych  pod dywan". – Daniel Obajtek jest na równi pochyłej, ambicje premierowskie mógł zapakować do plecaka. Stoi teraz w cieniu poważnych podejrzeń – powiedział polityk PO.

Gość Polskiego Radia dodał, iż "skutki fuzji Orlenu i Lotosu będą takie, że duża część majątku musi być sprzedana. Obajtek powinien bronić się na gruncie merytorycznym, a nie oskarżać i obrzucać błotem".

Salon Polityczny Trójki - Tomasz Siemoniak/Polskie Radio

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 09.03.2021
Godzina emisji: 8.45

dn/kr

Czytaj także

"Celowe wprowadzanie w błąd". PKN Orlen o zarzutach posłów PO wobec prezesa Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 13:46
Bezpodstawne przywoływanie zarzutów wobec prezesa Daniela Obajtka jest nieuprawnione i celowo wprowadza opinię publiczną w błąd - oświadczył PKN Orlen. Stanowisko koncernu jest odpowiedzią na środowy briefing parlamentarzystów KO Cezarego Tomczyka i Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukiz: w przyszłym tygodniu drugie spotkanie z prezesem PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 09:23
– Będę robił wszystko, żeby pana prezesa przekonać, że w Polsce te modele demokratycznych ordynacji wyborczych na pewno by się sprawdziły lepiej niż postkomunistyczna metoda z systemem D'Hondta: partyjna, postbolszewicka ordynacja – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Została przełamana bariera niemocy poprzedników". Minister infrastruktury o budowie tunelu w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 09:10
– To, czego nie robili poprzednicy, robimy my – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, na temat podejmowanych inwestycji.
rozwiń zwiń