"Należy złożyć mandat, to uczciwe". Tomasz Trela o "turystyce politycznej"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 09:10
– Jeżeli ktoś dostał się do jakiegoś gremium z odpowiedniej listy, to powinien po opuszczeniu tego klubu czy tego koła, tej frakcji po prostu złożyć mandat – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł Lewicy Tomasz Trela.
Tomasz Trela
Tomasz TrelaFoto: PAP/Paweł Supernak

Radny m. st. Warszawy Marek Szolc (Koalicja Obywatelska) przejdzie do Wiosny – poinformował "Polsat News". Polityk Nowoczesnej był w wyborach samorządowych "jedynką" KO w okręgu obejmującym Pragę Południe i Rembertów. Wcześniej z Lewicą związali się Joanna Scheuring-Wielgus i Paweł Krutul. Parlamentarzyści KO – np. Joanna Mucha oraz Paulina Hennig-Kloska – odchodzą również do Szymona Hołowni. 


Posłuchaj
13:54 [ PR3]PR3 (mp3) 15 marzec 2021 08_44_59_for_media.mp3 Tomasz Trela: do wszystkich transferów podchodzę bardzo sceptycznie (Salon polityczny Trójki)

 

– Na temat tzw. turystyki politycznej mam swoje wyrobione zdanie – powiedział Tomasz Trela i podkreślił, że od 22 lat jest w SLD i piastował w tym czasie różne stanowiska. – Do wszystkich transferów podchodzę bardzo sceptycznie - dodał.

Paulina Hennig-Kloska 1200.jpg
"Różnimy się tylko w sprawie aborcji". Paulina Hennig-Kloska o swoim przejściu do ugrupowania Szymona Hołowni

– Jeżeli ktoś dostał się do jakiegoś gremium z odpowiedniej listy, to powinien po opuszczeniu tego klubu czy tego koła, tej frakcji po prostu złożyć mandat. To będzie bardzo uczciwe i bardzo precyzyjne – stwierdził.

Wskazał, że nie wie, jak radny był traktowany w KO i jakie argumenty przeważyły o jego przejściu.

– Mówię o pryncypiach, pewnym strategicznym podejściu, bo na ten temat mam bardzo jednoznaczne zdanie – dodał. 

Trela przypomniał, że on też kiedyś był kuszony przez inną formację, ale pozostał w SLD. 

Salon Polityczny Trójki - Tomasz Trela/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziłBartłomiej Graczak
GośćTomasz Trela (Lewica)
Data emisji: 15.03.2021
Godzina emisji: 8.45

fc/kr

Czytaj także

"Powinniśmy ważyć słowa". Poseł Lewicy o wystąpieniu Roberta Biedronia w PE

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 10:20
- Nie mnie rozstrzygać, czy to chluba czy ujma, że ktoś taki jak Robert Biedroń reprezentuje w Parlamencie Europejskim Lewicę - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Marek Dyduch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pojawią się u nas już w kwietniu". Wiceminister zdrowia o szczepionkach firmy Johnson&Johnson

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:47
Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, potwierdził w "Salonie politycznym Trójki" możliwość dostaw szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson już w kwietniu. Dodał, że bezpieczeństwo wszystkich szczepionek jest kontrolowane. – Zysk, jaki uzyskujemy z przyjęcia szczepionki, jest nieporównywalnie większy niż ewentualne tzw. objawy poszczepienne – powiedział wiceszef MZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewica złoży projekt uchwały o "strefie wolności LGBTIQ". Politycy podzieleni

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:08
Politycy są podzieleni w ocenie zapowiedzianego przez Lewicę projektu uchwały ws. uczynienia Polski strefą wolności dla osób LGBT. Według PiS, Polska chroni wolności i prawa wszystkich obywateli i nie ma sensu potwierdzania czegoś, co jest zagwarantowane.
rozwiń zwiń