"Będziemy tworzyli przyszły rząd". Joanna Mucha o współpracy Polski 2050 z PO

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 09:32
– Jestem przekonana o tym, że będziemy współpracować, że będziemy tworzyli przyszły rząd – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Joanna Mucha, poseł reprezentująca Ruch Polska 2050, na temat współpracy z Platformą Obywatelską.
Joanna Mucha
Joanna MuchaFoto: Forum/Mateusz Wlodarczyk

Rozmówczyni Beaty Michniewicz odniosła się do krytyki Tomasza Zimocha ze strony Platformy Obywatelskiej.  Tomasz Zimoch jest prawnikiem, skończył aplikację sędziowską i jego wiedza prawnicza będzie dla nas na pewno czymś dodatnim i pozytywnym w funkcjonowaniu naszego koła  powiedziała.  Przyjmujemy go z otwartymi ramionami  zapewniła.

zimoch pap 1200.jpg
Tomasz Zimoch dołącza do Szymona Hołowni. Kolejny transfer do Polski 2050

Krytykę ze strony PO oceniła jako "strategię komunikacyjną". – Jeśli ktoś odchodzi z PO, to najlepiej go obsobaczyć – stwierdziła.

Posłuchaj
15:28 _PR3_AAC 2021_03_17-08-44-27.mp3 Joanna Mucha o współpracy Polski 2050 z PO (Salon polityczny Trójki)

 

"Ludzie dostają skrzydeł"

 Obserwując te osoby, które przychodzą do naszego ruchu, nie tylko parlamentarzystów, ale też tych, którzy działają w samorządach czy w roli eksperckiej, mam wrażenie, że naprawdę ludzie dostają skrzydeł i bardzo wiele możliwości działania odkrywają  powiedziała Mucha.

Podkreśliła, że jest przekonana o przyszłej współpracy z PO, w związku z czym "starała się nie dopuścić do konfliktu" wywołanego swoim odejściem z partii.

Skupienie na przyszłości

 Zdecydowanie myślimy o tym, co będzie po PiS-ie i o tym, jaka będzie Polska później. To skupienie na przyszłości, ale takiej niezarysowanej tylko na następną kadencję Sejmu, tylko na następne pokolenie albo półtora pokolenia  zaznaczyła Mucha odnośnie do działań Polski 2050.

Czytaj także:

Pytana o to, czy koło Polski 2050 w Sejmie będzie się powiększać, odpowiedziała, że "najbardziej zależy im na tym, by promować te osoby, które są nowe w polityce, które tworzą Ruch Polska 2050".  To są fenomenalni specjaliści  stwierdziła.

 Chcemy się przede wszystkim budować na nowych osobach (...) Mieliśmy naprawdę sporo propozycji przyjścia do nas, do naszego koła  podkreśliła Mucha.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joanna Mucha (poseł niezrzeszona reprezentująca Ruch Polska 2050)
Data emisji: 16.03.2021
Godzina emisji: 8.44

itom/mk

Czytaj także

Od Sasa do Lasa, czyli Hołownia poszukujący. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 15:00
Posłanka Hanna Gil-Piątek z Lewicy, senator Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej, a ostatnio - dawna "ministra" sportu Joanna Mucha – Szymon Hołownia buduje sobie stronnictwo w parlamencie. Patrząc taktycznie - niby dobrze, bo żeby istnieć w polityce, trzeba mieć swoją reprezentację w Sejmie i Senacie. Tyle że wszystko wskazuje, iż Hołownia bierze, co mu w ręce wpadnie. A z ekipą "od Sasa do Lasa" trudno o spójny program polityczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska 2050 tworzy koło poselskie. Hanna Gill-Piątek przewodniczącą

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 13:15
- Hanna Gill-Piątek została przewodniczącą koła poselskiego Polski 2050 - poinformowało w piątek biuro prasowe formacji. W skład koła, oprócz Gill-Piątek, wchodzą dwie posłanki: Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska.
rozwiń zwiń