"Mijają lata, a te publikacje się ciągle ukazują". Wiśniewska o oskarżaniu Polaków o udział w Holokauście

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 09:42
– To jest absolutnie skandaliczna sprawa, szkalowanie polskiego narodu. To Polacy mają największy wkład, jeśli chodzi o ratowanie Żydów w czasie okupacji – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując artykuł oskarżający Polaków o masowy udział w Holokauście. 

Tematem audycji była publikacja prof. Jana Grabowskiego, który stwierdził, że Polacy masowo brali udział w likwidowaniu Żydów. 

PAP Szymon Szynkowski vel Sęk 1200.jpg
"Wypaczanie historii Holocaustu". Wiceszef MSZ o publikacji "The New Yorker"

Europoseł zaapelowała do władz, by te zajęły jasne stanowisko w sprawie publikacji.  Dziwię się, że ktoś nadwyręża swoje nazwisko i tytuł naukowy, żeby szerzyć tak ohydne kłamstwa i uprawiać taką dezinformację. Uważam, że władze polskie powinny zająć bardzo jasne stanowisko  powiedziała Jadwiga Wiśniewska. 


Posłuchaj
14:23 _PR3_AAC 2021_03_29-08-45-08_for_media.mp3 Jadwiga Wiśniewska: to jest absolutnie skandaliczna sprawa, szkalowanie polskiego narodu. To Polacy mają największy wkład, jeśli chodzi o ratowanie Żydów w czasie okupacji (Salon polityczny Trójki)

 

 Mijają lata, a te publikacje się ciągle ukazują. Uważam, że w ostatnich latach naprawdę dużo zrobiliśmy, żeby tę komunikację upowszechnić  wskazała.  Myślę, że koniecznie są szersze działania na forum międzynarodowym  dodała, odnosząc się do kolejnych kroków polskiego rządu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Jadwiga Wiśniewska (PiS)
Data emisji: 29.03.2021
Godzina emisji: 8.45

kb/mk

Czytaj także

Polsko-amerykańska debata o II wojnie światowej. Historycy zgodni: relacje świadków są kluczowe

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 23:17
Relacje świadków historii Zagłady to klucz w opowiadaniu o II wojnie światowej - to wspólny wniosek historyków uczestniczących w debacie Instytutu Pileckiego. Polski ośrodek badawczy wraz z amerykańskim Narodowym Muzeum II Wojny Światowej w Nowym Orleanie zainaugurowały program debat o doświadczeniach globalnego konfliktu z lat 1939-45.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Naszym zadaniem jest wyplenienie tego kłamstwa". Prof. Polak o zjawisku antypolonizmu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 07:43
- Polska powinna na wszelkie przejawy antypolonizmu reagować tak samo, jak Izrael reaguje na wszelkie przejawy antysemityzmu - powiedział historyk prof. Wojciech Polak w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".
rozwiń zwiń