"Nie prowadziliśmy politycznego kłusownictwa". Kobosko o planach Polski 2050

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 09:19
– Nie prowadziliśmy politycznego kłusownictwa, natomiast zrealizowaliśmy projekt stworzenia naszej reprezentacji w tej kadencji Sejmu i Senatu. Założyliśmy koło parlamentarne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kobosko, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Polska 2050.

Michał Kobosko podkreślił, że Polska 2050 nie planuje "powiększania obecności w tej kadencji Sejmu".  Natomiast mamy nadzieję, że po wyborach nasza reprezentacja będzie zdecydowanie większa  zaznaczył.

shutterstock po free platforma obywatelska free 1200.jpg
Krzysztof Lipiec: opozycja mówi o zjednoczeniu, a tak naprawdę jednoczy się przez podział

 Zgłaszają się do nas osoby z innych ugrupowań, czy też osoby niezrzeszone, które są zainteresowane współpracą z nami  przyznał.  Nasze koleżanki i koledzy bardzo ciężko pracują w parlamencie  dodał.


Posłuchaj
13:57 _PR3_AAC 2021_03_30-08-44-57_for_media.mp3 Kobosko o planach Polski 2050 (Salon polityczny Trójki)

 

Odchodzenie od węgla

 Czym innym są deklaracje, a czym innym działania i rozmowy, także te negocjacje prowadzone przez rząd z centralami górniczymi, gdzie obowiązuje ustalenie (...) że ostatnie kopalnie będą w Polsce działać aż do roku 2049 roku  powiedział Michał Kobosko.  Naszym zdaniem to jest rzecz nieracjonalna  ocenił.

Zdaniem gościa audycji "zużycie węgla do produkcji energii elektrycznej powinno się zmniejszać gwałtownie".  Jest to nieracjonalne ekonomicznie. My wszyscy będziemy ponosić koszty braku odchodzenia od węgla  powiedział.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Michał Kobosko (Polska 2050)
Data emisji: 30.03.2021
Godzina emisji: 8.44

itom/mk

Czytaj także

"Może zostać sam ze swoim problemem". Prof. Gil o wsparciu opozycji dla marszałka Senatu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:08
- Wiemy, o co tak naprawdę chodzi opozycji, która marszałka Grodzkiego wystawiła: o to, by odsunąć PiS od władzy. A czy to będzie z marszałkiem Grodzkim, czy bez niego, jest to dla niej zupełnie obojętne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Wydaje się, że w pewnym momencie, jak w wielu tego typu przypadkach, marszałek Grodzki po prostu pozostanie sam ze swoim problemem - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Rafał Chwedoruk: na razie pandemia nie wpływa na preferencje wyborcze

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:15
- Rozstrzygnięcie obecnej fazy konfliktu politycznego w powiązaniu z pandemią nastąpi za kilka miesięcy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń