"Widzę tutaj pewną niekonsekwencję". Paweł Szrot o szczepieniu Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 09:02
– Najpierw bardzo ostro atakował, a potem z tego błędu skorzystał i się tłumaczył – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP, komentując informację o przyjęciu szczepionki przez Szymona Hołownię. 

Lider Polski 2050 poinformował w sobotę 3 kwietnia na Facebooku, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki Pfizera. Po tej informacji w mediach społecznościowych pojawiło się wiele krytycznych głosów wobec jego szczepienia, w tym m.in. takie, że w miejscu, gdzie Hołownia się zaszczepił (zrobił to 90 km od Warszawy, przyjmując szczepionkę Pfizer) była osoba starsza, która mogła tę szczepionkę dostać zamiast niego.

 Bardzo chciał się zaszczepić, ja go nie potępiam za to  powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Szrot.

Kraska.jpg
Wiceminister zdrowia: w kwietniu możliwe szczepienie milionów Polaków

Wskazał, że on również chce się zaszczepić, zarejestrował się już w styczniu i ma wyznaczony termin "ani bardzo bliski, ani bardzo odległy". Dodał, że każdy Polak ma możliwość rejestracji na szczepienia.

 Pan prezydent bardzo do takich szczepień zachęca i kiedy przyjdzie jego kolej w grupie wiekowej, sam zamierza się zaszczepić  poinformował Szrot. 


Posłuchaj
13:35 [ PR3]PR3 (mp3) 6 kwiecień 2021 08_44_58_for_media.mp3 Paweł Szrot: Hołownia najpierw bardzo ostro atakował, a potem z tego błędu skorzystał (Salon polityczny Trójki)

 

Pytany o krytykę ze strony Szymona Hołowni i jego wezwania do dymisji ministra Michała Dworczyka oraz całego rządu w związku z chaosem przy szczepieniach Szrot przyznał, że widzi tu "pewną niekonsekwencję".

1200_Dworczyk_TT.png
Zmiany legislacyjne dotyczące programu szczepień. Szef KPRM podał termin

 Najpierw bardzo ostro atakował  on nie mówił o błędzie systemu, używał znacznie ostrzejszych słów  a potem z tego błędu skorzystał  zauważył Szef Gabinetu Prezydenta RP.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Paweł Szrot (szef Gabinetu Prezydenta RP)
Data emisji: 06.04.2021
Godzina emisji: 8.44

fc/kr

Czytaj także

Represje wobec Polaków na Białorusi. Prezydent rozmawiał z sekretarz generalną Rady Europy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:10
"W efekcie rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejcinović Burić sprawa Polaków na Białorusi była omówiona na forum Komitetu Ministrów RE. Sekretarz generalna zapewniła, że sprawa będzie w spektrum jej zainteresowania" - napisał minister w KPRP Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia w aptekach? Prezydent spotkał się z przedstawicielami farmaceutów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 16:15
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Związku Pracodawców Aptecznych oraz Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej. Omówiono zaangażowanie farmaceutów w proces szczepień oraz możliwości wykorzystania potencjału aptek w walce z pandemią COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent o szczepieniu Szymona Hołowni: więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 21:48
"Proponuję zostawić Szymona Hołownię w spokoju. Zaszczepił się, i dobrze. Chciał jak najszybciej? Nie on jeden. Więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.
rozwiń zwiń