"W tej chwili nie rozmawiamy o połączeniu, ale o konkretnych projektach". Paweł Kukiz o negocjacjach z PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:03
– Ustaliliśmy, że takie inicjatywy jak sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna, są rzeczami, które PiS byłby w stanie poprzeć. W zamian za to oczekiwałby oczywiście poparcia swoich projektów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz.

Ugrupowanie Pawła Kukiza, Kukiz'15, jest bliskie współpracy z Porozumieniem i PiS w sprawie wsparcia swoich kluczowych projektów – wynika z wypowiedzi polityków. Współpraca, jak zastrzega Kukiz, dotyczy tylko wsparcia inicjatyw obu środowisk.

Paweł Kukiz w "Salonie politycznym Trójki" wskazał, że w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim podnosi te same postulaty, które głosi od 2015 roku: jednomandatowe okręgi wyborcze, referenda, obywatelska inicjatywa ustawodawcza, sędziowie pokoju, pakiet ustaw antykorupcyjnych. Jak dodał, prezes PiS pozytywnie odniósł się do projektów sędziów pokoju i ustawy antykorupcyjnej.

Bartłomiej Biskup 1200.jpg
Rozmowy prezesa PiS z Pawłem Kukizem. Bartłomiej Biskup: na stole mogą leżeć różne scenariusze

– Nie jest tak, że ja rozmawiam w pierwszej kolejności, czy się łączę, czy się nie łączę. Najpierw ustaliliśmy, że takie inicjatywy jak sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna są rzeczami, które byłby w stanie PiS poprzeć. W zamian za to oczekiwałby oczywiście poparcia swoich projektów. Do tej pory konkretów jeszcze nie przedstawił – opisał kulisy rozmów.

Posłuchaj
13:57 [ PR3]PR3 (mp3) 7 kwiecień 2021 08_45_00_for_media.mp3 Paweł Kukiz: trudno mi mówić, czy będę w stanie poprzeć konkretne projekty z Nowego Ładu, skoro go nie znam (Salon polityczny Trójki)

 

Paweł Kukiz o ew. poparciu dla Nowego Ładu

Paweł Kukiz doprecyzował, że ludzie z obu obozów teraz "opracowują dokładnie punkt po punkcie ustawę antykorupcyjną". Dodał, że sprawą sędziów pokoju zajęła się Kancelaria Prezydenta.

Gość Trójki przypomniał też, że już kiedyś podpisał porozumienie z PSL i jak się okazało, podpis ten nie miał dużego znaczenia dla polityków. Podkreślił, że nie jest zainteresowany dołączeniem do koalicji, "dogadywania się w sprawie administrowania państwem" i podziałem stanowisk.

Pytany przez Beatę Michniewicz o ewentualne poparcie projektów PiS z Nowego Ładu, Paweł Kukiz wskazał, że nie zna jego szczegółów.

– Nowego Ładu ani pani, ani ja, ani nikt poza prezesem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim nie zna. Trudno mi mówić w szczegółach, o tym, czy będę w stanie poprzeć jakieś konkretne projekty z Nowego Ładu, skoro tego Ładu nie znam – wyjaśnił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz
Data emisji: 07.04.2021
Godzina emisji: 8.44

fc/mk/kr

Czytaj także

"Trzymam za nich kciuki". Lider Kukiz'15 o buncie przedsiębiorców i górali

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 09:34
– Uważam, że robią jak najbardziej słusznie. Wiele z tych zakazów jest nielogicznych – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, przewodniczący ruchu Kukiz'15, odnosząc się do postępowania przedsiębiorców i górali, którzy pomimo zakazu otwierają swoje hotele czy restauracje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Widzę tutaj pewną niekonsekwencję". Paweł Szrot o szczepieniu Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 09:02
– Najpierw bardzo ostro atakował, a potem z tego błędu skorzystał i się tłumaczył – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP, komentując informację o przyjęciu szczepionki przez Szymona Hołownię. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gawkowski o programie szczepień: kibicuję rządowi, jego sukces to sukces Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 09:02
– Szczepienia dają szansę na wyjście z kryzysu i im więcej Polek i Polaków się zaszczepi, tym lepiej. W tym aspekcie kibicuję rządowi, bo jego sukces będzie sukcesem Polski – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy, sekretarz zarządu partii Wiosna Krzysztof Gawkowski. 
rozwiń zwiń