"Polacy powinni poznać ten materiał". Sellin o filmie podsumowującym prace podkomisji smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 09:27
– Im więcej jawności i transparentności w pokazywaniu tych prac i ich rezultatów, tym lepiej – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, odnosząc się do planowanej emisji filmowego sprawozdania podkomisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Jarosław Sellin przypomniał w Trójce plany obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Pytany był również o to, czy po przeszło dekadzie ma pewność co do przyczyn wypadku i jak ocenia prace podkomisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza.

 Cały czas trwają wyjaśnienia, jeśli chodzi o różne szczegóły. Prace podkomisji i prokuratury, które się tym zajmują, wskazują, że mieliśmy do czynienia z destrukcją samolotu, zanim dotknął on ziemi. Trzeba wyjaśnić, dlaczego do tej destrukcji doszło  powiedział wiceminister.

pap_20100411_0V6 (1).jpg
W sobotę emisja filmu z raportu końcowego podkomisji smoleńskiej

Czytaj także:

  Rozmówca Beaty Michniewicz odniósł się także do zapowiadanego filmowego sprawozdania, podsumowującego dotychczasowe prace podkomisji smoleńskiej przy ustalaniu przyczyn zdarzenia. Emisja materiału będzie miała miejsce w sobotni wieczór 10 kwietnia w TVP1. Sellin podkreślił, że "im więcej jawności i transparentności w pokazywaniu tych prac i ich rezultatów, tym lepiej".

   

  Posłuchaj
  13:45 _PR3_AAC 2021_04_09-08-44-58_for_media.mp3 Jarosław Sellin o 11. rocznicy katastrofy w Smoleńsku i sytuacji politycznej w Zjednoczonej Prawicy (Salon polityczny Trójki)

   

   Polacy powinni poznać ten materiał, stąd plan, żeby emisja filmu odbyła się w telewizji publicznej  dodał. Komentując doniesienia o rozbieżnościach poglądów wewnątrz zespołu, odparł, że "ich wymiana w podkomisji składającej się z wielu osób to rzecz naturalna".

  W dalszej części rozmowy wiceminister odniósł się do bieżącej sytuacji politycznej i nastrojów wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

  ***

  Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
  Prowadzi: Beata Michniewicz
  Gość: Jarosław Sellin (wiceszef Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu)
  Data emisji: 09.04.2021
  Godzina emisji: 8.45

  st

  Czytaj także

  Reparacje od Niemiec za zniszczenia wojenne. Müller: ten temat jest podnoszony w rozmowach dwustronnych

  Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:15
  - Temat reparacji za zniszczenia wojenne jest podnoszony w dwustronnych relacjach polsko-niemieckich. Trzeba znaleźć taki czas i formułę, która okaże się poza sferą werbalną również skuteczna w sensie materialnym - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Poświęcona aktualnej sytuacji pandemicznej". Sałek o trwającym posiedzeniu Rady Gabinetowej

  Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 11:20
  W piątek po godz. 11 rozpoczęło się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Z uwagi na sytuację epidemiczną posiedzenie Rady Gabinetowej odbywa się w formie zdalnej.
  rozwiń zwiń