Decyzja ws. kupna Polska Press przez Orlen. Suski: w uzasadnieniu sądu brakuje logiki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 09:27
– To sprawa, która mnie osobiście bardzo dziwi. Nie można zakupić (...) kilku przedsiębiorstw, bo jest to konsolidacja, a gdy było to w rękach niemieckich, to konsolidacją nie było – powiedział o wstrzymaniu przez sąd przejęcia Polska Press przez PKN Orlen w Programie 3 Polskiego Radia Marek Suski, poseł PiS. – Ten wyrok nie cofnie zdarzeń, które nastąpiły – dodał.

8 kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił, na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich, o wstrzymaniu przejęcia przez PKN Orlen spółek należących do Polski Press. Wcześniej UOKiK wydał zgodę na tę transakcję.

 

Posłuchaj
13:20 2021_04_14 08_44_38_PR3_Salon_Polityczny_for_media.mp3 Marek Suski o decyzji ws. kupna Polska Press przez Orlen: w uzasadnieniu sądu brakuje logiki (Salon polityczny Trójki)

 

Marek Suski podkreślił, że "Orlen już przejął Polskę Press, dokonał zakupu". – Decyzja sądu została podjęta już po realizacji transakcji – stwierdził. Zaznaczył, że kupno jest już "faktem dokonanym".

EWrQPw6WsAAPSQm (1).jpg
Daniel Obajtek: udziały w grupie Polska Press zostały zakupione zgodnie z prawem

"Ten wyrok nie cofnie zdarzeń, które nastąpiły"

– To sprawa, która mnie osobiście bardzo dziwi. Nie można zakupić przez koncern, głównie z polskim udziałem – choć te udziały też są rozproszone – od Niemiec pewnego udziału w rynku, kilku przedsiębiorstw, bo jest to konsolidacja, a gdy było to w rękach niemieckich, to konsolidacją nie było – ocenił poseł PiS.

Gość Programu 3 Polskiego Radia stwierdził, że "nie ma podstawowej logiki w tym uzasadnieniu". – Transakcja została dokonana. Ten wyrok nie cofnie zdarzeń, które nastąpiły – podsumował.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Suski (poseł PiS, przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia)
Data emisji: 14.04.2021
Godzina emisji: 08.45

ms, IAR

Czytaj także

Przejęcie Polska Press przez Orlen. wPolityce.pl: decyzję o blokadzie wydała sędzia kojarzona z "Iustitią"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 19:02
Decyzję o zablokowaniu przejęcia Polska Press przez Orlen wydała sędzia Małgorzata Perdion-Kalicka, zastępca przewodniczącego XVII Wydziału SO w Warszawie (Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) - informuje we wtorek wPolityce.pl i dodaje, że według informacji portalu ściśle współpracuje ona z przedstawicielami Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia".
rozwiń zwiń