Wójcik: Zjednoczona Prawica będzie dalej funkcjonowała, bo tacy ludzie jak Tusk, PO i PSL nie powinni wrócić do władzy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 09:13
– Od sześciu lat jestem w Zjednoczonej Prawicy i od sześciu lat jestem pytany, czy będzie ona dalej funkcjonowała. Będzie dalej funkcjonowała, bo tacy ludzie jak Donald Tusk, PO i PSL nie powinni wrócić do władzy – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera, poseł i wiceprzewodniczący Solidarnej Polski, komentując różnicę zdań wewnątrz Zjednoczonej Prawicy na temat ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

W Zjednoczonej Prawicy trwa dyskusja na temat Krajowego Planu Odbudowy, który jest powiązany z unijnym Funduszem Odbudowy po koronawirusie. Solidarna Polska deklaruje głosowanie przeciw tej ratyfikacji.

piotr muller free tt kprm 663  .jpg
Müller: wkrótce decyzja rządu o zasobach własnych UE. Na szali miliardy euro

 Mamy inny punkt widzenia na to, co zostało przyjęte w czasie Rady Europejskiej przez przywódców państw Unii Europejskiej  powiedział Michał Wójcik. Minister dopytywany o trwające wewnątrz koalicji rozmowy odparł, że "rozmowy zawsze mają sens".  Każdy przedstawia swoją argumentację, to jedyna rzecz, która dzieli nas w koalicji  dodał.

Posłuchaj
12:50 _PR3_AAC 2021_04_15-08-44-50_for_media.mp3 Michał Wójcik o poparciu Solidarnej Polski dla Funduszu Odbudowy i sprawie powołania Rzecznika Praw Obywatelskich (Salon polityczny Trójki)

 

– Stoimy na stanowisku, że w tym głosowaniu inaczej oceniamy tę sytuację i jesteśmy w tym konsekwentni – podkreślił Wójcik.

Kwestię rozpadu Zjednoczonej Prawicy w wyniku tego głosowania ocenił jako niemożliwą. – Od sześciu lat jestem w Zjednoczonej Prawicy i od sześciu lat jestem pytany, czy będzie ona dalej funkcjonowała. Będzie dalej funkcjonowała, bo tacy ludzie jak Donald Tusk, PO i PSL nie powinni wrócić do władzy – powiedział polityk.

Czytaj także:

Gość audycji w dalszej części rozmowy był pytany m.in. o kwestię wybory nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Michał Wójcik (Kancelaria Premiera)
Data emisji: 15.04.2021
Godzina emisji: 8.45

st

Czytaj także

"W tej chwili nie rozmawiamy o połączeniu, ale o konkretnych projektach". Paweł Kukiz o negocjacjach z PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:03
– Ustaliliśmy, że takie inicjatywy jak sędziowie pokoju czy ustawa antykorupcyjna, są rzeczami, które PiS byłby w stanie poprzeć. W zamian za to oczekiwałby oczywiście poparcia swoich projektów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rewelacje portalu, a nie rzeczywistość". Schreiber o doniesieniach Onetu ws. "małej ratyfikacji"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 10:47
Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber podkreślił w środę, że informacje onet.pl, iż PiS rozważa wariant zatwierdzenia unijnego Funduszu Odbudowy z pominięciem Sejmu należy "zaliczyć do rewelacji tegoż portalu, a nie do rzeczywistości".
rozwiń zwiń