Bosak o szczepieniu przeciw COVID-19: to jest sprawa indywidualna

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:24
– Wolałbym nie występować w roli doradcy, kto ma stosować jaką kurację. Od tego są lekarze i taki jest tradycyjny podział pracy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji.

Rząd podjął decyzję o otwarciu niektórych branż w części Polski. W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od poniedziałku 26 kwietnia obostrzenia zostaną złagodzone w większości województw.

twitter morawiecki free 1200  1.jpg
Premier: od 26 kwietnia w 11 województwach łagodzimy obostrzenia

– Współczuję ludziom, którzy pracują w branżach, w których nie mogą normalnie osiągać dochodu – powiedział w audycji Krzysztof Bosak. Przypomniał, że zdanie Konfederacji na temat wprowadzonych obostrzeń "jest jasne i powszechnie znane". – Przedstawiliśmy swój projekt ustawy "Otwieramy gospodarkę", w ramach którego uważamy, że te restrykcje zostały wprowadzone bezprawnie i powinny być uchylone – podkreślił polityk.

Posłuchaj
14:03 PR3_MPLS 2021_04_22-08-45-01_for_media.mp3 Krzysztof Bosak o stanowisku Konfederacji względem luzowania obostrzeń związanych z walką z koronawirusem oraz bieżących sprawach politycznych (Salon polityczny Trójki)

Zdaniem gościa audycji "rząd, kierując się głównie względami wizerunkowo-sondażowymi, dokonał bardzo brutalnego wyboru, że część branż poświęci, żeby udowadniać społeczeństwu, że jest bardzo zaangażowany w walkę z epidemią".  A resztę branż odpuścił, żeby mieć przychody podatkowe i żeby gospodarka po prostu funkcjonowała  dodał.

Czytaj także:

Szczepienia? "Indywidualna sprawa"

Pytany o kwestię szczepień przeciwko COVID-19 poseł Konfederacji powiedział, że "to jest sprawa indywidualna".  Każdy, oceniając swój stan zdrowia, powinien konsultować się z lekarzem, do którego ma zaufanie  odparł.

Dodał, że wolałby nie występować w roli doradcy "kto ma stosować jaką kurację".  Od tego są lekarze, taki jest tradycyjny podział pracy  zaznaczył.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja)
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 08.45

st/mk

Czytaj także

Nowy Polski Ład już 8 maja? Szef komitetu wykonawczego PiS wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 07:59
- Nie wykluczam, że program będzie zaprezentowany w najbliższym czasie, ale wszystko zależy od sytuacji pandemicznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, nawiązując do daty przedstawienia Nowego Ładu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: na tym etapie nie przewidujemy wyboru szczepionki przez pacjenta

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:22
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekonuje, że wszystkie dostępne na naszym rynku szczepionki są bezpieczne i skuteczne.
rozwiń zwiń