Krzysztof Sobolewski: rozmowy Zjednoczonej Prawicy o Funduszu Odbudowy znajdą szczęśliwy finał

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 09:27
– Liczę na to, że Fundusz Odbudowy UE zostanie przyjęty w Sejmie w głównej mierze dzięki głosom Zjednoczonej Prawicy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. 

– Jeśli głosów za Funduszem Odbudowy będzie więcej, będzie to bardzo dobry sygnał – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zaznaczył, że część posłów Lewicy sygnalizuje, że zagłosuje za Funduszem Odbudowy. Podkreślił, że jest pewien, iż Fundusz Odbudowy będzie przyjęty głównie głosami koalicjantów.

– W ramach rozmów kierownictwa Zjednoczonej Prawicy sprawa Funduszu Odbudowy z pewnością będzie miała szczęśliwy finał – mówił gość audycji.

– W jedności tkwi siła Zjednoczonej Prawicy, podział może doprowadzić do tego, że każdy z koalicjantów przegra indywidualnie – zaznaczył, odnosząc się do rozmów PiS z Porozumieniem i Solidarną Polską. 

Posłuchaj
13:48 _PR3_AAC 2021_04_23-08-44-28.mp3 Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski o sytuacji w koalicji i Nowym Ładzie (Salon polityczny Trójki)

 

Dodał też, że Fundusz Odbudowy na razie został przyjęty przez 16 państw UE. – Słyszmy głosy, że kilka państw skąpców nie jest tak bardzo do niego przekonanych – mówił.

Zaznaczył, że ma nadzieję, iż Fundusz nie upadnie, bo te środki to gigantyczny skok gospodarczy dla Polski i dzięki temu wsparciu będzie można niwelować ekonomiczne skutki pandemii.

W programie była także mowa o sprawie sędziego Igora Tulei i Polskim Nowym Ładzie, a także o projekcie ws. OFE i projekcie ustawy dot. osoby pełniącej obowiązki Rzecznika Praw Obywatelskich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Sobolewski (przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS)
Data emisji: 23.04.2021
Godzina emisji: 08.45

in./kr

Czytaj także

Nowy Polski Ład już 8 maja? Szef komitetu wykonawczego PiS wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 07:59
- Nie wykluczam, że program będzie zaprezentowany w najbliższym czasie, ale wszystko zależy od sytuacji pandemicznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, nawiązując do daty przedstawienia Nowego Ładu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: na tym etapie nie przewidujemy wyboru szczepionki przez pacjenta

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:22
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekonuje, że wszystkie dostępne na naszym rynku szczepionki są bezpieczne i skuteczne.
rozwiń zwiń