Co z Koalicją 276? Grzegorz Schetyna: musimy być cierpliwi, ten plan jest ciągle przed nami

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:17
– Żeby skutecznie doprowadzić do koalicji trzeba mieć cierpliwość, być konsekwentnym i budować zaufanie między opozycyjnymi partiami politycznymi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, poseł PO.

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej był pytany o Koalicję 276, która była jakiś czas temu zapowiadana jako opozycja wobec Zjednoczonej Prawicy.

– To był pewien pomysł teoretycznej możliwości współpracy opozycji. Zawsze plany polityczne weryfikuje rzeczywistość. Tak było także podczas ostatniego głosowania sejmowego. (...) Plan Koalicji 276 nadal jest przed nami, przed opozycją – podkreślił Grzegorz Schetyna. – Żeby skutecznie doprowadzić do koalicji, trzeba mieć cierpliwość, być konsekwentnym i budować zaufanie między opozycyjnymi partiami politycznymi – dodał polityk Platformy Obywatelskiej.

Co dalej z koalicją w Senacie?

mid-21504556-2.jpg
"Politycznym beneficjentem jest Lewica". Politolog o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy

Gość audycji był pytany także o głosowanie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy w wyższej izbie parlamentu. – Senat będzie miejscem wielkiego sprawdzianu – czy ta koalicja, którą udało się zbudować 1,5 roku temu, sprawdzi się i przyjmie razem poprawki do ustawy, która przyjdzie z Sejmu – powiedział Schetyna.

W rozmowie również o dalszej drodze PO i jej planach przygotowania się do wyborów w 2023 roku.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:59 2021_05_07 08_44_59_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for media.mp3 Grzegorz Schetyna o opozycyjnej koalicji (Salon Polityczny Trójki)

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 07.05.2021
Godzina emisji: 08.45

st/pr

Czytaj także

Andrzej Dera: 4 maja 2021 roku skończyła się w Polsce Koalicja 276

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:00
– Lewica zachowała się propolsko i proeuropejsko – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w KPRP Andrzej Dera, odnosząc się do wtorkowego głosowania nad ustawą dla Funduszu Odbudowy. Postawę Lewicy, która głosowała za ustawą, skontrastował z zachowaniem Platformy Obywatelskiej, która "na poziomie europejskim była za tym, by te fundusze stworzyć, a na poziomie krajowym – tylko z nienawiści do PiS – chciała je wysadzić w powietrze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeważyły układanki polityczne". Łukasz Jankowski o stanowisku PO ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 11:55
- Platforma Obywatelska zachowała się trochę tak, jakby nie uznawała rządu. Chyba nie chodziło do końca o Fundusz Odbudowy. Większą rolę odgrywały układanki polityczne, wizja rozbicia koalicji rządzącej i powołania nowej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o poparciu Lewicy dla KPO: spodziewam się konsekwentnego głosowania również w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:12
- To umowa dotycząca poparcia i procesu ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE, więc tak, oczywiście, spodziewam się również konsekwentnego głosowania w Senacie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, o spodziewanej decyzji senatorów Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń