Kwiatkowski: przyjęcie Funduszu Odbudowy jest w interesie Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 09:31
– Stałem na stanowisku, że nie wolno korzystać z całego 30-dniowego terminu, który ma Senat – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny.

Krzysztof Kwiatkowski mówił, że posiedzenie Senatu dotyczące tzw. małej ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy trzeba odbyć jeszcze w maju.

– Przedstawiciele Komisji Europejskiej, w tym komisarz ds. budżetu, przedstawił rekomendację państwom europejskim, żeby ta procedura zakończyła się przed końcem maja, bo to umożliwi efektywne rozpoczęcie prac przez KE nad emisją instrumentów finansowych – tłumaczył niezależny senator.


Jacek Sasin EN-1200.jpg
Nowy Polski Ład w sobotę. Sasin: czas głośno powiedzieć, jakie mamy plany na okres po pandemii

Porozumienie ws. funduszu

Dlatego, jak stwierdził, "Senat 27 maja przyjmie tzw. ustawę ratyfikacyjną". – Zakładam, że pewnie dzień później zrobi to Sejm, ustosunkowując się do propozycji senackich. Potem w ciągu kilku dni podpisze ją prezydent – stwierdził.


Posłuchaj
13:09 2021_05_13 08_44_59_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Kwiatkowski: absolutnie interesem Polski jest przyjęcie Funduszu Odbudowy i Rozwoju (Salon polityczny Trójki)

 

Gość radiowej Trójki mówił ponadto, że można wypracować rozwiązanie ponad sporami politycznymi. To pokazała sytuacja, jaka miała miejsce w Sejmie: – W przypadku preambuły to była propozycja PSL. Projekt ten poparła opozycja i poseł Jarosław Kaczyński – zauważył, dodając, że "w preambule można bardzo jasno i czytelnie wpisać, iż podział środków musi być równomierny pomiędzy poszczególne gminy".

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny
Data emisji: 13.05.2021
Godzina emisji: 08.45

pkur/pr

Czytaj także

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Epokowa konieczność". Krzysztof Lipiec o poparciu Funduszu Odbudowy UE przez PiS

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 16:45
- Prawo i Sprawiedliwość zdało życiowy egzamin z politycznej dojrzałości, negocjacje ws. ratyfikacji pokazały, że mamy zdolność porozumiewania się ponad podziałami politycznymi - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (Prawo i Sprawiedliwość).   
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dobre rozwiązanie, które może pomóc". Konrad Szymański o certyfikatach dot. podróży

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 09:31
– Certyfikaty mają ułatwić korzystanie z pewnych praw, a nie utrudnić. Myślę, że praktyka pokaże, że to jest rozwiązanie dobre, które może pomóc – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń