X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niebezpieczne koleje

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 09:21
Jerzy Polaczek (PiS): Zderzenie pociągów w Białymstoku jest wynikiem złamania procedur bezpieczeństwa.
Audio

Jerzy Polaczek (PiS), były minister transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego ocenił, że dzisiejsze zderzenie dwóch pociągów towarowych z materiałami łatwopalnymi w centrum Białymstoku jest prawdopodobnie wynikiem złamania procedur bezpieczeństwa sterowania ruchem lub dopuszczenia do użytku wadliwych urządzeń.

– To sytuacja niezwykła na polskich kolejach. Dokłada się do całego cyklu katastrof w roku 2010. Trudno to komentować spokojnie – powiedział.

Jego zdaniem sieć kolejowa powinna być objęta większymi inwestycjami, które poprawią bezpieczeństwo. - Na kolei nie wykorzystuje się wszystkich pieniędzy, które są do dyspozycji – mówił. Jeszcze dziś w Białymstoku powinien się pojawić minister infrastruktury z szefem Polskich Linii Kolejowych.– To nadzwyczajna sprawa – dodał.

Polaczek pytany o katastrofę smoleńską stwierdził, że szef BOR-u powinien podać się do dymisji zaraz po katastrofie. Dodał, że wizyta była źle zorganizowana i przeczyła elementarnym zasadom bezpieczeństwa.

- Nie ma państwa europejskiego, które wysyła dwie delegacje. Jedną z szefem rządu, a drugą z prezydentem. To brak powagi dla państwa, co skończyło się największą katastrofą polityczną i państwową w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat – mówił.  Stwierdził też, że jego pytania do ministra sprawiedliwości o postępy w śledztwie pozostają bez odpowiedzi.

Polaczek krytycznie ocenił też sytuację kadrową w 36. Pułku Specjalnym, który zajmuje się przewozem najważniejszych osób w państwie. Zaniepokoiły go zwłaszcza doniesienia prasy o tym, że niektórzy jego piloci byli karani.   

Gość „Salonu politycznego Trójki”, do niedawna polityk ugrupowania Polska Plus nie chciał oceniać szans Joanny Kluzik-Rostkowskiej oraz Elżbiety Jakubiak na założenie własnej partii. Uchylił się od odpowiedzi czy ich wykluczenie jest stratą dla Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził, że decyzję o wykluczeniu z partii trzeba oceniać w kontekście ich publicznych wypowiedzi, które miały miejsce w środku kampanii wyborczej do samorządów. Na szerszą dyskusję na ten temat przyjdzie czas po zakończeniu kampanii. 

- Wartością nadrzędną dla polskiej centroprawicy jest jedność – powiedział.  Efektem tego myślenia był powrót jego dawnego ugrupowania, Polski Plus do PiS-u.

Aby wysłuchać całej rozmowy wystarczy kliknąć "Niebezpieczne koleje" w boksie "Posłuchaj". Zapraszamy.
 
Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

Jedność centroprawicy jest najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 18:56
Nasza decyzja o powrocie na łono Prawa i Sprawiedliwości podyktowana była przede wszystkim katastrofą pod Smoleńskiem.
rozwiń zwiń