Tomasz Siemoniak: odsunięcie PiS od władzy wpisane jest w DNA Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 09:11
– PO chce odwoływać się do ludzi, którzy chcą pracować i się uczyć. Nie powinno się dzielić Polaków na klasy – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO.

Salon polityczny Trójki: Tomasz Siemoniak/YouTube Polskie Radio


Wykluczeni z PO posłowie, Ireneusz Raś i Paweł Zalewski, zostali w środę, decyzją izby niższej parlamentu, odwołani ze składów sejmowych komisji. O zmiany wnioskował klub Koalicji Obywatelskiej.

kolaz - poslowie po pap arch 1200 .png
Zalewski i Raś wyrzuceni z Platformy Obywatelskiej. "Miały dziś miejsce wiosenne porządki"

Tomasz Siemoniak przyznał, że: "jesteśmy w trakcie wewnętrznej dyskusji, najtrudniejszy moment jest już za nami i teraz spokojnie ruszamy do działania". – Co jakiś czas zdarzają się napięcia, każdy ma swoje zdanie. Sąd koleżeński rozpatrzy sprawę Rasia i Zalewskiego. To element demokratyczności PO – powiedział wiceprzewodniczący PO.


Posłuchaj
14:14 2021_05_20 08_45_11_PR3_Salon_polityczny_Trojki_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: w DNA Platformy jest odsunięcie PiS od władzy (Salon polityczny Trójki)

 

– PO chce odwoływać się do ludzi, którzy chcą pracować i się uczyć. Nie powinno się dzielić Polaków na klasy. W DNA Platformy jest odsunąć PiS od władzy, chcemy walczyć w powiatach. PO będzie za tymi rozwiązaniami, które każdemu Polakowi – który pracuje – dają godną płacę. To jest najważniejszy problem – dodał gość Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Bartłomiej Graczak
Gość: Tomasz Siemoniak (PO)
Data emisji: 20.05.2021
Godzina emisji: 08.45

dn

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: prezes największego koncernu znalazł się w ogniu publicznych podejrzeń

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:17
– Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powinien bronić się na gruncie merytorycznym, a nie oskarżać i obrzucać błotem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceszef PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To próba dzielenia opozycji". Tomasz Siemoniak o spotkaniu klubu Lewicy z premierem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 09:38
– Gdyby premier rzeczywiście chciał dialogu, to by nie pomijał największej partii opozycyjnej oraz silnego w samorządzie PSL. To jest świadome działanie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raś i Zalewski wykluczeni z sejmowych komisji. Wnioskował o to klub KO

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 17:38
Wykluczeni z PO posłowie: Ireneusz Raś i Paweł Zalewski, zostali w środę przez Sejm odwołani ze składów sejmowych komisji. Raś był przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, a Zalewski - wiceszefem Komisji Spraw Zagranicznych.
rozwiń zwiń