"Troszczymy się przede wszystkim o tych, którzy tego wsparcia potrzebują". Maląg o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:10
– Polski Ład to jest potężna reforma społeczno-gospodarcza, która pokazuje wyjście z kryzysu po koronawirusie, powrót do normalności i odzyskanie energii. Jest to silne koło zamachowe do rozwoju polskiej gospodarki – podkreśliła w Programie 3 Polskiego Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Błażej Spychalski pap 1200.jpg
Błażej Spychalski: Polski Ład w dużej mierze bazuje na Planie Dudy

Marlena Maląg mówiła, że Polski Ład zostanie sfinansowany z "budżetu państwa, środków wynegocjowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego w lipcu ubiegłego roku – 770 mld i z Krajowego Planu Odbudowy, gdzie część tych zadań jest też połączona".

 A więc będzie to bezpieczne finansowanie. Od lat troszczymy się o finanse publiczne, aby były one zrównoważone, aby działania, które podejmujemy, służyły Polsce  zapewniła minister rodziny i polityki społecznej.

Posłuchaj
12:21 _PR3_AAC 2021_05_24-08-45-24_for_media.mp3 Marlena Maląg: wprowadzenie 30 tys. kwoty wolnej od podatków zmienia sytuację na korzyść 18 mln Polaków (Salon polityczny Trójki)

 

Wsparcie dla potrzebujących

Gość radiowej Trójki podkreśliła ponadto, że cieszy się, iż została ogłoszona nowa perspektywa działań, nowy pakiet reform, oraz że rodzina jest w centrum uwagi.  Te wszystkie rozwiązania, które tam się znajdują nie tylko w obszarze, który będzie realizowany przez Ministerstwo Rodziny, ale także przez wszystkie inne ministerstwa, będą poprawiały sytuację polskich rodzin, ale także będą naprawiały sytuację po tym trudnym czasie pandemii  zaznaczyła.

Marlena Maląg stwierdziła również, że "wprowadzenie 30 tys. kwoty wolnej od podatków zmienia sytuację na korzyść 18 mln Polaków". – To pokazuje, że troszczymy się przede wszystkim o tych, którzy tego wsparcia potrzebują – podkreśliła.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)
Data emisji: 24.05.2021
Godzina emisji: 08.45

pkur/kr

Czytaj także

Müller o Polskim Ładzie: 90 proc. podatników zyska lub nie straci

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 09:10
– 90 proc. podatników w Polsce na tej reformie zyska lub będzie ona dla nich neutralna – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony na wsparcie organizacji pozarządowych. Ogłoszono wyniki konkursu "Po Pierwsze Rodzina"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 14:45
33 organizacje pozarządowe otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 8,4 mln złotych w ramach tegorocznej edycji Konkursu "Po pierwsze Rodzina". Jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej doceniło projekty, które budują pozytywny wizerunek rodziny i tworzą dla niej przyjazne otoczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie możemy narazić Polaków na niebezpieczeństwo energetyczne". Sellin o decyzji TSUE ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 10:10
– Ta decyzja to próba nadmiernego przyspieszania transformacji energetycznej, a ona musi być przeprowadzona roztropnie i bezpiecznie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi audycji byli także: Krzysztof Gawkowski (Lewica), Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska) i Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego).
rozwiń zwiń