Marek Sawicki: nie wróżę sukcesu w głosowaniu nad odwołaniem wicemarszałka Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:09
– Będę głosował "za", natomiast nie wróżę sukcesu temu głosowaniu – tak na antenie Programu 3 Polskiego Radia skomentował wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego poseł PSL Marek Sawicki.

Gość "Salonu Politycznego Trójki" odniósł się do piątkowego wpisu na Twitterze o białoruskiej opozycjonistce Swiatłanie Cichanouskiej.

– Dziwię się panu Terleckiemu, który ma korzenie solidarnościowe i zapomina, że w czasie PRL-u, jak jeździły delegacje Solidarności do USA, to spotykały się, z kim chciały – powiedział poseł PSL.


Posłuchaj
14:50 PR3_MPLS 2021_06_07-08-44-58.mp3 Marek Sawicki o odwołaniu wicemarszałka Sejmu, uchyleniu immunitetu dla marszałka Senatu, Polskim Ładzie i wyborach w PSL (Salon polityczny Trójki)

 

Terlecki 1200 forum.jpg
"Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków". Terlecki komentuje zachowanie Cichanouskiej

Polityk stwierdził, że państwa powinny mieć dobre relacje na arenie międzynarodowej.

– Trzeba mieć dobre relacje ze wszystkimi siłami politycznymi w demokratycznym państwie, bo władza się zmienia, a relacje państwowe pozostają – dodał.

Tematem rozmowy było także zwlekanie przez marszałka Senatu uruchomienia procedury dot. uchylenia immunitetu w jego własnej sprawie.

– Jeżeli są zarzuty, to ja na miejscu marszałka Grodzkiego sam bym się poddał całej procedurze – powiedział na antenie radiowej Trójki Marek Sawicki.

Polski Ład

Poseł w audycji odniósł się także do programu Prawa i Sprawiedliwości, jakim jest Polski Ład.

– Przyjęto nasze propozycje w zakresie kwoty wolnej od podatku, a także dotyczące emerytury bez podatku – stwierdził.

Czytaj także:

Zdaniem posła PSL najpilniejszym pomysłem z tego programu, który powinien zostać przyjęty przez Sejm, jest właśnie projekt dotyczący emerytury bez podatku i kwoty wolnej od podatku.

Wybory w PSL

Marek Sawicki mówił też o wyborach w PSL. – Mam nadzieję, że jeszcze kolejną kadencję będzie prezesem Władysław Kosiniak-Kamysz – stwierdził.


***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziłBartłomiej Graczak
Gość: Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe)
Data emisji: 07.06.2021
Godzina emisji: 8.45

bf/kr

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Sawicki: zależy nam, żeby te pieniądze trafiły do polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 09:14
– Dziś zależy nam na tym, żeby pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy szły na przedsiębiorców, na rozwój, dla polskich rodzin, a nie na wielkie spółki skarbu państwa – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Wróblewski: ze strony liderów białoruskich na pewno potrzebna jest roztropność

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 12:45
- Głównym celem, który teraz mamy jest to, żeby Białoruś była wolna i społeczeństwo białoruskie samo mogło zdecydować o własnym losie - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi audycji "Sztuka Słuchania" byli także Wiceminister Obrony Wojciech Skurkiewicz, Marek Sawicki z PSL i Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gowin prowadzi samodzielną politykę". Dr Anusz o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 16:56
W połowie maja wydawało się, że ogłoszenie Polskiego Ładu świadczy o tym, że Zjednoczona Prawica wyszła z pewnego kryzysu wewnętrznego, w którym się znajdowała. (...) Pytanie, czy te propozycje, które mają być przedstawione, będą w pełni sygnowane przez wszystkich liderów ZP. Bo gdyby tak nie było, to znowu mielibyśmy do czynienia z taką pewną kakofonią medialną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
rozwiń zwiń