Jarosław Zieliński: z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 09:20
– W polityce jest tak, że postawy i poglądy ewoluują. Chciałbym wierzyć, że głównym powodem jest to, że pan Paweł Kukiz przekonał się do naszego programu i dlatego chce z nami bliżej współpracować, ale może być tak, że zawiódł się na tym, co wcześniej robił w ramach swoich inicjatyw politycznych i koalicji, w które wchodził – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza i jego posłów – podkreślił. 

Z końcem maja Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 porozumienie o współpracy programowej. – Jako Prawo i Sprawiedliwość współpracujemy z tymi, którzy chcą wspierać nasze działania programowe – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Jarosław Zieliński.

1200_Kaczyński_Kukiz_Forum.jpg
PiS podpisało z Kukiz'15 umowę programową. Müller: dotyczy konkretnych obszarów

"Poglądy ewoluują"

– Nasz program dla Polski realizujemy od pierwszej kadencji, od 2015 roku – zaznaczył. Jak mówił, jest to program "naprawy i rozwoju Polski, teraz już bardziej rozwoju, choć sporo zostało do naprawienia, choćby sfera sądownictwa". Jak dodał, Zjednoczona Prawica chce teraz "skorzystać z możliwości, jakie daje nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej". – Są potężne środki zapisane w ramach finansowych, jest Polski Ład – nowy program naszego ugrupowania, Zjednoczonej Prawicy, która jest przy władzy. Będziemy na pewno osiągali coraz lepsze efekty, będziemy wychodzili z kryzysu po COVID-19, ale potrzebujemy stabilnej większości parlamentarnej – podkreślił gość "Salonu politycznego Trójki". 


Posłuchaj
14:40 JaroslawZielinski PR3_AAC 2021_06_09-08-45-30_for_media.mp3 Jarosław Zieliński: potrzebujemy stabilnej większości sejmowej, by budować Polski Ład (Salon polityczny Trójki)

 

Czytaj także: 

Pytany, czy nie uważa współpracy Pawła Kukiza, który do polityki wchodził z hasłami antysystemowymi, ze Zjednoczoną Prawicą, za paradoks, poseł PiS odparł, że "w polityce postawy i poglądy ewoluują". – Z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza i tej grupy posłów, którzy są z nim związani, ale to pewnie się wiąże z różnymi czynnikami. Chciałbym wierzyć, że głównym powodem jest to, że pan Paweł Kukiz przekonał się do naszego programu i dlatego chce z nami bliżej współpracować, ale może być tak, że zawiódł się na tym, co wcześniej robił w ramach swoich inicjatyw politycznych i koalicji, w które wchodził. Wszystko pewnie ma tu znaczenie – ocenił Jarosław Zieliński.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
ProwadziBartłomiej Graczak
GośćJarosław Zieliński (poseł PiS)
Data emisji: 9.06.2021
Godzina emisji: 8.45

mbl/mk

Czytaj także

"Spraw wspólnych jest naprawdę dużo". Buda o rozmowach Zjednoczonej Prawicy z Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 08:13
- Rzecz w tym, żebyśmy w istotnych sprawach się zgadzali, mieli wspólne stanowisko, tego dotyczą rozmowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, odnosząc się do rozmów liderów Zjednoczonej Prawicy z politykami Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Troszczymy się przede wszystkim o tych, którzy tego wsparcia potrzebują". Maląg o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:10
– Polski Ład to jest potężna reforma społeczno-gospodarcza, która pokazuje wyjście z kryzysu po koronawirusie, powrót do normalności i odzyskanie energii. Jest to silne koło zamachowe do rozwoju polskiej gospodarki – podkreśliła w Programie 3 Polskiego Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gowin prowadzi samodzielną politykę". Dr Anusz o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 16:56
W połowie maja wydawało się, że ogłoszenie Polskiego Ładu świadczy o tym, że Zjednoczona Prawica wyszła z pewnego kryzysu wewnętrznego, w którym się znajdowała. (...) Pytanie, czy te propozycje, które mają być przedstawione, będą w pełni sygnowane przez wszystkich liderów ZP. Bo gdyby tak nie było, to znowu mielibyśmy do czynienia z taką pewną kakofonią medialną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego.
rozwiń zwiń