Włamanie na skrzynkę mailową szefa KPRM. Paweł Szrot: to był wrogi atak wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 09:26
– To był wrogi atak wobec Polski, ale nie przeceniałbym jego znaczenia. Efekt tego ataku miał charakter psychologiczny. Myślę, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zwróci na to uwagę – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Gość radiowej Trójki odniósł się do poniedziałkowej informacji o cyberataku na prywatną skrzynkę mailową szefa KPRM Michała Dworczyka.  Zarówno prywatność, jak i konta mailowe najważniejszych polskich polityków powinny być chronione  stwierdził szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

free cyberatak cyberbezpieczeństwo ABW haker 1200.png
Atak hakerski na konta szefa KPRM. Publicysta: wszystko wskazuje na działanie Kremla

Paweł Szrot zaznaczył, że na zhakowanej przez cyberprzestępców skrzynce mailowej nie było żadnych informacji niejawnych.  Znajdowała się tam jego prywatna korespondencja, która nie powinna zostać ujawniona  powiedział.

Posłuchaj
13:18 PR3_MPLS 2021_06_10-08-44-59_for_media.mp3 Paweł Szrot o ataku hakerów na konto Michała Dworczyka (Salon polityczny Trójki)

 

Czytaj także:

W audycji "Salon polityczny Trójki" szef gabinetu prezydenta potępił ten atak.  To było wrogie działanie wobec Polski, ale nie przeceniałbym jego znaczenia. Efekt tego ataku miał charakter psychologiczny. Myślę, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego zwróci na to uwagę  wyjaśnił.

Gratulacje dla Polskiego Radia

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paweł Szrot złożył gratulacje Polskiemu Radiu za uzyskanie certyfikatu UNESCO.  Te nagrania mają charakter wyjątkowy. Dotyczą one okresu na krótko przed wybuchem II wojny światowej, a także pierwszego okresu tej wojny  powiedział i dodał, że jest to wyjątkowy dokument historyczny.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Szrot (szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy)
Data emisji: 10.06.2021
Godzina emisji: 8.45

Czytaj także

"Reżim nie cofnie się przed niczym". Paweł Łatuszka o włamaniu na skrzynkę mailową Michała Dworczyka

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 11:47
"Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że atak wymierzony w ministra Michała Dworczyka wspierającego działania na rzecz Wolnej Białorusi to przykład szeroko zakrojonej dezinformacji" - napisał na Twitterze członek prezydium Rady Koordynacyjnej Paweł Łatuszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak hakerski na konta szefa KPRM. Żaryn: służby analizują opisane wydarzenia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:17
- Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdzi sprawę podejrzenia włamania na konta mailowe Michała Dworczyka - potwierdził IAR rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Będą podejmowane czynności mające na celu analizę tej sytuacji i ustaleń, które zostały zawarte w oświadczeniu pana ministra Dworczyka - podkreślił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Minister tajne informacje czyta na papierze". Dr Piasecki o ataku hakerów na konto szefa KPRM

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 12:44
- Minister nie czyta na służbowym mailu, na telefonie, informacji tajnych. Minister czyta je na papierze - uspokajał na antenie Polskiego Radia 24 dr Bolesław Piasecki z Akademii Sztuki Wojennej, odnosząc się tym samym do cyberataku na konto ministra Michała Dworczyka i ujawnieniu tajnych informacji.
rozwiń zwiń