Grzegorz Schetyna: to z Borysem Budką Donald Tusk umawia się na przygotowanie pomysłów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 09:21
– Platforma Obywatelska, jako alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce być aktywny w polskiej polityce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef PO Grzegorz Schetyna.

 Z tego, co wiem i co słyszę, to z Borysem Budką Donald Tusk umawia się na analizę bieżącej sytuacji i przygotowanie pomysłów na przyszłość. Uważam, że to jest najlepszy adres  powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, były szef PO, obecnie poseł tej formacji.

marciniak1200.jpg
Przedterminowe wybory? Prof. Marciniak: rządzenie do końca kadencji jest w interesie koalicji

 Platforma Obywatelska, jako partia, struktura, alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego i twórcy Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce, by Platforma nie przeszła tylko do historii, chce być aktywny w polskiej polityce. To jest temat do rozmowy przewodniczącego z Donaldem Tuskiem, honorowym przewodniczącym  wskazał polityk. 

Czytaj także: 

Dopytywany, czy Donald Tusk chce wrócić, gość "Salonu politycznego Trójki", odparł, że "koniec wieńczy dzieło".  Myślę, że sytuacja dzisiaj jest ciekawa i intrygująca, bo wiele rzeczy się otwiera, rozwija i będzie się zmieniać  ocenił. Indagowany, co konkretnie będzie zmieniać sytuację, odparł, że "na pewno kryzys w Zjednoczonej Prawicy, to, że skutecznie tracą sejmową większość".  To musi mieć implikacje, musi mieć wpływ na polityczną rzeczywistość  podkreślił.  Każdy, kto rozumie politykę i potrafi ją czytać, wie, że ta jesień będzie gorąca i być może będzie przyspieszać polityczne scenariusze, łącznie z możliwością przyspieszonych wyborów  ocenił Grzegorz Schetyna.


Posłuchaj
13:32 GrzegorzSchetyna PR3_MPLS 2021_06_11-08-44-56_for_media.mp3 Grzegorz Schetyna: Platforma Obywatelska musi mieć pomysł na to, jak traktować deklaracje Donalda Tuska (Salon polityczny Trójki)

 

W rozmowie więcej komentarza Grzegorza Schetyny do sytuacji na polskiej scenie politycznej. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 11.06.2021
Godzina emisji: 8.45

mbl/mk

Czytaj także

Andrzej Dera: 4 maja 2021 roku skończyła się w Polsce Koalicja 276

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 09:00
– Lewica zachowała się propolsko i proeuropejsko – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w KPRP Andrzej Dera, odnosząc się do wtorkowego głosowania nad ustawą dla Funduszu Odbudowy. Postawę Lewicy, która głosowała za ustawą, skontrastował z zachowaniem Platformy Obywatelskiej, która "na poziomie europejskim była za tym, by te fundusze stworzyć, a na poziomie krajowym – tylko z nienawiści do PiS – chciała je wysadzić w powietrze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kik: część polityków PO oczekuje powrotu Tuska, ale to nie znaczy, że chcą tego wyborcy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 09:03
- Ze względu na dosyć partykularne interesy, część polityków Platformy Obywatelskiej oczekuje powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Ale wcale nie jest powiedziane, że tego chcieliby wyborcy - podkreślił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Kazimierz Kik. 
rozwiń zwiń