"Musimy wyciągnąć wnioski". Stanisław Karczewski o wyborach w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 09:15
– Przegraliśmy. Wygrał pan Konrad Fijołek. Ewa Leniart złożyła gratulacje. Ja również się do tych gratulacji przyłączam – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator Prawa i Sprawiedliwości, były marszałek izby wyższej parlamentu.

Gość "Salonu politycznego Trójki" był pytany o konsekwencje wyników wyborów w Rzeszowie. – Jest to nauczka dla wszystkich tych, którzy zajmują się polityką, że jednak łączenie sił jest korzystne. Jest to nauczka także dla naszych koalicjantów – stwierdził Stanisław Karczewski.

fijołek 1200 pap.jpg
Oficjalne wyniki wyborów: Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa

Senator Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że Solidarna Polska i Porozumienie wystawiły swoich kandydatów. Kandydat partii Jarosława Gowina wycofał się z walki o fotel prezydenta Rzeszowa. – W jedności jest siła. Zjednoczona Prawica wielokrotnie w wyborach pokazała tę siłę. Mam nadzieję, że będziemy to robić w przyszłości – dodał były marszałek Senatu.


Posłuchaj
14:13 PR3_MPLS 2021_06_14-08-44-58.mp3 Stanisław Karczewski: Zjednoczona Prawica wielokrotnie w wyborach pokazała siłę (Salon polityczny Trójki)

 

Stanisław Karczewski stwierdził, że "opozycja obrała dobrą strategię". – Musimy wyciągnąć wnioski  przyznał na antenie radiowej Trójki.  Warto dbać i zabiegać o zjednoczenie, o wspólne prowadzenie polityki - mówił o wnioskach po wyborach w Rzeszowie senator Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także:

Gość "Salonu politycznego Trójki" przypomniał, że Tadeusz Ferenc, były prezydent Rzeszowa, zdobywał większe poparcie mieszkańców miasta niż obecny prezydent elekt.

 Pan Tadeusz Ferenc w wyborach zdobył 63 proc. poparcia. Konrad Fijołek to poparcie miał mniejsze  zaznaczył.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 14.06.2021
Godzina emisji: 8.45

bf/kr

Czytaj także

Dr Andrzej Anusz o sytuacji politycznej w Rzeszowie: wybory samorządowe zawsze rządzą się swoimi prawami

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 18:12
Wybory samorządowe rządzą się pewnymi lokalnymi nastrojami. Zawsze jest pytanie, w jakim stopniu obywatele będą wybierać przez pryzmat swoich lokalnych interesów. Zawsze jest to napięcie, bo to nie jest tak, że to będą wybory stricte polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Rzeszowie. Łukasz Kobeszko: ich wynik pokaże, w jakiej formie jest Zjednoczona Prawica

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 09:25
- Siłą rzeczy, jeśli zwyciężyłby kandydat opozycji, byłby to sygnał, że podziały w Zjednoczonej Prawicy są dużo bardziej poważne, niż to się wydaje - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko. Gościem audycji byli także Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" oraz Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zjednoczona Prawica musi być zjednoczona". Piecha o wynikach wyborów w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 07:50
- To jest dla nas, dla PiS, pewna ważna wskazówka, że mamy rację - tylko prawica zjednoczona wygrywa wybory i o tym muszą pamiętać nasi koalicjanci - powiedział w Polskim Radiu 24 Bolesław Piecha z PiS.   
rozwiń zwiń