Porozumienie programowe z PiS. Kukiz: zapewnię im kilka głosów w zamian za moje ustawy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 09:08
– Porozumienie z PiS jest programowe, wykorzystuję sytuację w Zjednoczonej Prawicy – potrzebują oni kilku głosów i im je zapewnię w zamian za moje ustawy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15.
1200, PiS-Kukiz'15, PAP.jpg
Mateusz Wyrwich o porozumieniu PiS-Kukiz'15: ustawa antykorupcyjna powinna być jak najszybciej zrealizowana

Jarosław Kaczyński oraz Paweł Kukiz przedstawili w ostatnim czasie szczegóły porozumienia programowego zawartego między partiami. Przewiduje ono, że PiS będzie popierać projekty istotne dla Kukiz'15, w zamian za to ugrupowanie znanego muzyka wesprze rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie oraz będzie gwarantować stabilność rządu.

Posłuchaj
11:27 PR3 2021_06_17-08-47-09_for_media.mp3 Paweł Kukiz: zapewnię PiS kilka głosów w zamian za moje ustawy (Salon polityczny Trójki)

Lider Kukiz'15 przyznał, że pomaga rządowi sprawować władzę, "w zamian za wprowadzenie takich postulatów, w których obywatele będą mieli większy wpływ na tę władzę." – Porozumienie z PiS jest programowe, wykorzystuję sytuację w Zjednoczonej Prawicy  potrzebują oni kilku głosów i im je zapewnię w zamian za moje ustawy - przyznaje poseł.

Gość Polskiego Radia powiedział, że "w Polsce nadal będzie trwać połowiczna demokracja, dopóki każdy obywatel nie będzie posiadał indywidualnego prawa wyborczego". – Dziś jest to prawo stadne - nie ma możliwości, aby człowiek mógł startować bez tworzenia list, człowiek niepartyjny. Nie pomożemy PiS, jeśli wcześniej nie uchwalą jednej z naszych proobywatelskich, ważnych ustaw  pierwsza będzie ustawa antykorupcyjna  dodał.

***

Audycja: "Salon polityczny Trójki"
ProwadziBeata Michniewicz
GośćPaweł Kukiz (lider ruchu Kukiz'15)
Data emisji: 17.06.2021
Godzina emisji: 8.47

dn/kr

Czytaj także

"Dodatkowe szable w Sejmie zawsze dają większy spokój ducha". Fogiel o porozumieniu PiS-Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 20:15
 - Łączy nas bardzo wiele, najwięcej spośród konstelacji, w których Kukiz’15 do tej pory się znajdował. Zdajemy sobie sprawę, że Paweł Kukiz ma kilka priorytetów. Mam nadzieję, że nasze porozumienie zaowocuje w przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia programowego PiS-Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mam dość tej plemiennej wojny". Łukasz Mejza chce "nowej jakości w polityce"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 09:08
– Mam dość – podobnie jak znakomita większość Polaków – tej jałowej politycznej połajanki, tej plemiennej wojny. Nie chcę operować maczugami – chcę wykonywać dobrą pracę dla Polek i Polaków – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Mejza (poseł niezrzeszony).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waszczykowski: Putin może żądać od Bidena dalszych koncesji, być może w naszej części Europy

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 09:17
– Zanim spotkał się z Władimirem Putinem, Joe Biden przyznał Rosji szereg koncesji ze strony USA, co może zostać uznane za oznakę słabości – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były szef MSZ, obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski. – W związku z tym obawiam się, że Putin może żądać dalszych koncesji, być może w naszej części Europy – dodał Witold Waszczykowski.  
rozwiń zwiń