Tusk wróci po krajowej polityki? Buda: Polacy przypomną sobie wtedy tamte patologie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:25
– Polacy mają dobrą pamięć i przypomną sobie to, z czym musieli się borykać, tamte patologie. Podwyżka VAT, wieku emerytalnego, 3 zł na umowach zlecenie, 680 zł emerytury – to miliony Polaków pamiętają – mówił o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Donald Tusk free 1200.jpg
Doniesienia o powrocie Tuska do krajowej polityki. Liziniewicz: Budka nie chce oddawać stanowiska

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył.

Posłuchaj
14:19 PR3 2021_06_21-08-45-00_for_media.mp3 Waldemar Buda: wraz z powrotem Tuska Polacy przypomną sobie to, z czym musieli się borykać, te patologie (Salon polityczny Trójki)

 

Zdaniem Waldemara Budy będzie "z dużej chmury mały deszcz". – Dyskusja jest mocno przeszacowana i jak wróci to po chwili przestanie być obiektem zainteresowania - stwierdziło.

– PO w obecnym układzie politycznym nie jest w stanie osiągnąć sukcesu, niezależnie od tego, kto będzie jej przewodniczącym. Przy Hołowni PO ma swoje ograniczenia – mówił wiceminister.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia przyznał, że "wraz z powrotem Tuska wrócą za nim wszystkie złe rzeczy, które się z nim wiążą". – Polacy mają dobrą pamięć i przypomną sobie to, z czym musieli się borykać, te patologie. Podwyżka VAT, wieku emerytalnego, 3 zł na umowach zlecenie, 680 zł emerytury, to miliony Polaków pamiętają – dodał polityk.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Waldemar Buda (wiceminister funduszy i polityki regionalnej)
Data emisji: 21.06.2021
Godzina emisji: 8.45

dn/kr

Czytaj także

Porozumienie programowe z PiS. Kukiz: zapewnię im kilka głosów w zamian za moje ustawy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 09:08
– Porozumienie z PiS jest programowe, wykorzystuję sytuację w Zjednoczonej Prawicy – potrzebują oni kilku głosów i im je zapewnię w zamian za moje ustawy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Może to jest moment, aby strona niemiecka się nad tym pochyliła". Spychalski o reparacjach wojennych

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 09:50
– Prezydent bardzo silnie podkreślał fakt, że straty, które polska kultura poniosła podczas II wojny światowej, nigdy nie zostały zrekompensowane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Błażej Spychalski, rzecznik głowy państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jego pomoc jest bardzo potrzebna opozycji". Kierwiński o powrocie Tuska do krajowej polityki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 08:57
- Cieszę się, że Donald Tusk postanowił mocniej zaangażować się w politykę krajową. Jego pomoc dla opozycji i dla Polski jest bardzo potrzebna - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń