Joachim Brudziński o kongresie PiS: niekwestionowanym liderem prawicy jest Jarosław Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 09:06
– Wszyscy wiceprezesi partii zostali powołani na wniosek Jarosława Kaczyńskiego, więc niekwestionowanym liderem całej polskiej prawicy jest właśnie on – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Joachim Brudziński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

W sobotę podczas VI Kongresu PiS w Warszawie za wyborem Jarosława Kaczyńskiego na kolejną kadencję jako szefa partii opowiedziało się 1245 delegatów, 18 było przeciw, pięciu wstrzymało się od głosu. Na stanowiska wiceprezesów partii zostali wybrani Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński i Mariusz Kamiński.

Mateusz Morawiecki Polski Ład 1200 free.jpg
"20 mld zł niespotykanego wsparcia dla samorządów". Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie

Wygrana w 2023

Joachim Brudziński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość ma ogromne szanse na wygranie kolejnych wyborów parlamentarnych. – Jeżeli wsłuchamy się w te głosy, które Jarosław Kaczyński kierował do nas na kongresie, czyli nie pójdziemy drogą późnego AWS, SLD i PO, to mamy szanse, dzięki takim programom jak Polski Ład i pracy rządu, wygrać w 2023 roku – powiedział.


Posłuchaj
13:35 _PR3_AAC 2021_07_06-08-44-56.mp3 Joachim Brudziński o sytuacji w PiS (Salon Polityczny Trójki)

 

Polityk odniósł się także do decyzji partii o zakazie pracy w radach nadzorczych państwowych spółek rodzin polityków. – Mamy lidera, który nie boi się mówić o sprawach niepopularnych. Jarosław Kaczyński wskazał powody, które mogą doprowadzić do rozsypania się naszego ugrupowania, i mimo to uzyskał poparcie. Jesteśmy partią, która stara się wyciągać wnioski – ocenił.

Czytaj także:

Zdaniem wiceprezesa PiS powrót Donalda Tuska oznacza kontynuacje budzenia złych emocji. – Tusk to nie Borys Budka. To inna liga i waga. Donald Tusk jest najlepszym politykiem w Polsce, jeśli chodzi o zarządzanie złymi emocjami. Wystarczyło posłuchać go w 2005 roku, gdy sformułował politykę przemysłu pogardy – powiedział.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość)
Data emisji: 06.07.2021
Godzina emisji: 08:45

dz/kr

Czytaj także

"Podział struktur nie został wprowadzony". Marek Suski o zmianach w statucie po Radzie Politycznej PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 09:45
- Zmiany dotyczące podzielenia struktur PiS na 100 okręgów nie zostały wprowadzone w statucie. To wskazanie prawników, według których istnieje groźba, że ten statut nie byłby zarejestrowany przez sąd - powiedział w poniedziałek poseł PiS Marek Suski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie boimy się wskazać naszych błędów". Radosław Fogiel o uchwale sanacyjnej PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 16:05
- Jako PiS nie boimy się spojrzeć prawdzie w oczy i nie boimy się wskazać błędów czy omyłek, do których dochodzi z naszej winy czy w naszych szeregach - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Należałoby się zastanowić nad rozwiązaniem ustawowym". Tomasz Pietryga o uchwale sanacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 09:19
- Uchwała sanacyjna to dobra droga, ale mam wątpliwości, czy będzie ona trwale i długo przestrzegana, czy nie pojawią się szybko możliwości omijania tych zasad - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga, publicysta "Rzeczpospolitej". Gośćmi audycji byli także Marek Wróbel i Miłosz Lodowski.
rozwiń zwiń