"Nie do końca rozumiemy ich sens merytoryczny". Olga Semeniuk o postulatach Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 09:00
– W kontekście pana premiera Jarosława Gowina można mówić tylko o takiej bardzo częstej zmienności, którą nie zawsze PiS rozumie – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii o rozmowach na temat Polskiego Ładu.

Olga Semeniuk pytana była, czy w Sejmie jest większość do poparcia ustaw w ramach Polskiego Ładu.

Jarosław Kaczyński free shutter 1200.jpg
"W jedności jest siła". List prezesa PiS do uczestników kongresu Porozumienia

 O Polskim Ładzie rozmawiamy ze wszystkimi frakcjami w Sejmie i będziemy z nimi rozmawiać  zapewniła. Przypomniała, że w tym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie premiera i Jarosława Gowina celem wyjaśnienia założeń Polskiego Ładu.  Kompromisu oczywiście w tym zakresie nie ma, natomiast my twardo i sztywno trzymamy się głównych założeń, które sobie postawiliśmy w ramach bardzo dużej reformy podatkowej  wskazała. Dodała, że Ministerstwo Finansów przygotowuje już ostatnie szlify do tej reformy. 


Posłuchaj
12:38 [ PR3]PR3 (mp3) 8 lipiec 2021 08_44_58_for_media.mp3 Olga Semeniuk: PiS nie zawsze rozumie zmienność Gowina (Salon polityczny Trójki)

 

 Chcielibyśmy główne założenia tej reformy podatkowej - kwoty wolnej od podatku, składki zdrowotnej - przedstawić w jednym pakiecie i liczę na to, że zarówno Porozumienie, jak i inne frakcje poza Zjednoczoną Prawicą, odniosą się do tego w sposób pozytywny  powiedziała wiceminister.

Olga Semeniuk przyznała, że "nie do końca rozumiemy sens merytoryczny części założeń, które pan premier Jarosław Gowin przedstawia". W jej odczuciu są to "bardziej polityczne ruchy niż merytoryczne".  W kontekście pana premiera Jarosława Gowina można mówić tylko o takiej bardzo częstej zmienności, którą nie zawsze PiS rozumie  dodała.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju, pracy i technologii)
Data emisji: 08.07.2021
Godzina emisji: 08:45

fc

Czytaj także

Olga Semeniuk: Polski Ład to program społeczny, a nie polityczny

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:00
– My, Zjednoczona Prawica, tworzymy niefrakcyjny program i to nie jest program wyborczy, ale społeczny, dostosowany do potrzeb po pandemii COVID-19 – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. – Nowy Ład to program, którego zadaniem jest wyrównywanie dysproporcji pomiędzy poszczególnymi klasami – dodała i przytoczyła przykład nierówności w płaceniu składek zdrowotnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka po kolejnej fali COVID-19. Semeniuk: mamy najniższe bezrobocie w UE, działa 2,5 mln przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 08:04
- Przedsiębiorcy znaleźli swoje ścieżki w pandemii do tego, aby otwierać biznesy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń