"Najpierw musi być uchwalona ustawa antykorupcyjna". Paweł Kukiz o poparciu Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 09:05
– Jeżeli pierwszy pakiet ustaw Polskiego Ładu ma być wsparty przez Kukiz'15, to najpierw musi być uchwalona ustawa antykorupcyjna – zapowiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.

W "Salonie politycznym Trójki" Paweł Kukiz był pytany o Polski Ład. Lider Kukiz'15 przyznał, że zgadza się z Jarosławem Gowinem w kwestiach podatkowych.

Posłuchaj
13:12 PR3_MPLS 2021_07_13-08-45-02_FOR_MEDIA.mp3 Paweł Kukiz o poparciu Polskiego Ładu (Salon Polityczny Trójki)

– W sytuacji, kiedy Kukiz'15 zbliżył się do Prawa i Sprawiedliwości ze względu na porozumienie programowe i nasze postulaty, istnieje szansa, że będzie można wpłynąć na mniej radykalne podejście do obciążeń klasy średniej – oznajmił Paweł Kukiz.

Kukiz Kaczyński PAP 1200.jpg
Współpraca PiS-Kukiz'15. Jakub Pacan: Jarosław Kaczyński pokazuje koalicjantom, że ma inne wyjścia

Jak zdradził na antenie radiowej Trójki, pierwszy pakiet ustaw prawdopodobnie ma być głosowany we wrześniu. Paweł Kukiz zaznaczył, że aby jego ugrupowanie poparło Polski Ład, najpierw musi być uchwalona ustawa antykorupcyjna.

– Istnieje na to bardzo duża szansa, ponieważ odbyło się już pierwsze czytanie ustawy, która była złożona w poprzedniej kadencji do laski marszałkowskiej. Trwa praca w komisjach. Mam nadzieję, że w sierpniu ta ustawa zostanie uchwalona – powiedział Paweł Kukiz.

Czytaj także:

Gość Beaty Michniewicz podkreślił, że ustawa, o którą walczy, jest bardzo ważna. – W dużej mierze pełniłaby funkcję prewencyjną przed korupcją. Jest bardzo radykalna i restrykcyjna – wyjaśnił.

***

Tytuł audycji: Salon Polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)
Data emisji: 13.07.2021
Godzina emisji: 08.45

bf/kr

Czytaj także

Porozumienie programowe z PiS. Kukiz: zapewnię im kilka głosów w zamian za moje ustawy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 09:08
– Porozumienie z PiS jest programowe, wykorzystuję sytuację w Zjednoczonej Prawicy – potrzebują oni kilku głosów i im je zapewnię w zamian za moje ustawy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukiz zapowiada, że "zrobi wszystko, by PiS pozostał przy władzy". Stawia jednak kilka warunków

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 10:56
Sędziowie pokoju, ustawa antykorupcyjna i antysitwowa, zmiany dot. ordynacji wyborczej czy dzień referendalny - wejście tych pomysłów w życie uzależnia od dalszej współpracy z Prawem i Sprawiedliwością lider Kukiz'15.
rozwiń zwiń