Nowe zachęty do szczepień? Müller: być może zostaną zaprezentowane jeszcze dziś

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:00
– Chcemy podsumować szereg działań, które zostały podjęte, a nie wszystkie mogą być szerzej znane opinii publicznej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o zachętach do szczepień Piotr Müller, rzecznik rządu. Dodał, że nowe propozycje możemy poznać jeszcze dziś.

– 40 tys. osób dziennie zapisuje się na szczepienia, tygodniowo to nie jest mała liczba – powiedział w radiowej Trójce Piotr Müller.

Rzecznik rządu zaznaczył, że "zmalało tempo spadku szczepień" jednak rząd nie chce "odtrąbiać sukcesu, każda osoba jest ważna". Zapowiedział też nowe zachęty do szczepień.

– Chcemy zaprezentować pewnego rodzaju nowe rozwiązania, być może zostaną pokazane jeszcze dzisiaj – przekazał Piotr Müller. Jak dodał, celem jest podsumowanie szeregu działań, które zostały podjęte, a nie wszystkie mogą być szerzej znane opinii publicznej.


Posłuchaj
14:21 Salon polityczny Trojki 2021_07_28-08-45-18.mp3 Piotr Müller: 40 tys. osób dziennie zapisuje się na szczepienia, tygodniowo to nie jest mała liczba (Salon Polityczny Trójki)

 

Szczepienia obowiązkowe?

Polityk był pytany o możliwości obejmowania określonych grup obowiązkiem szczepień przeciw COVID-19. – Nie ma decyzji co do rozszerzania obowiązkowości szczepień, szukamy rozwiązań, które do tego motywują i mówimy o tym wprost, że jeżeli nie będzie odpowiedniej liczby osób zaszczepionych, to grozi nam sektorowy lockdown, a osoby zaszczepione nie włączają się do limitu – powiedział rzecznik rządu.

Odnosząc się do ustaleń odnośnie powrotu do nauki stacjonarnej, Müller zaznaczył, że jeszcze za wcześnie, by o tym mówić.

– Tego typu decyzje są podejmowane na poziomie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego na podstawie rekomendacji Rady Medycznej i bieżących symulacji rozwoju epidemii – zastrzegł. – Decyzja to druga połowa sierpnia, trudno będzie o wcześniejsze zakomunikowanie – podkreślił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 28.07.2021
Godzina emisji: 8.45

pg/kr

Czytaj także

Blisko 17 mln Polaków w pełni zaszczepionych. Szef MZ: wszystko jest jeszcze w naszych rękach

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 06:54
W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson, jest w Polsce ponad 16 mln 881 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdyby nie zabiegi polskiej dyplomacji, prawdopodobnie ten projekt dawno zostałby ukończony". Wiceszef MSZ o NS2

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 09:05
– Dzięki aktywności na forum UE, współpracy z państwami regionu i działaniom podejmowanym przez USA udało się odciągać finalizację NS2 – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: powszechny obowiązek szczepień mógłby być niezgodny z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 08:44
Wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień mogłoby być niezgodne z konstytucją - powiedział w środę w Programie I Polskiego Radia społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń