Krzysztof Bosak: przy granicy musi panować porządek, a nie medialny cyrk

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 09:16
– Wniosek o wprowadzenie stanu wyjątkowego to dobry kierunek. Nie może być tak, że wszyscy się przyglądamy, jak na granicy z jednej strony mamy prowokacje reżimu Łukaszenki, a z drugiej narasta anarchia – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. 

Mariusz Kamiński tt free twitter MSWiA 1200.jpg
Szef MSWiA: musimy mieć poczucie, że w pełni kontrolujemy pas naszej granicy

Salon Polityczny Trójki - Krzysztof Bosak/Polskie Radio

Rząd wystąpił we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią. Ma on obowiązywać w pasie o szerokości 3 kilometrów od granicy. Obejmie on łącznie 183 miejscowości w województwie podlaskim i lubelskim. O nowych rozwiązaniach na granicy i problemie nielegalnej migracji mówił na antenie radiowej Trójki Krzysztof Bosak.

– Uważam, że to dobry kierunek – skomentował wniosek rządu. – Nie może być tak, że wszyscy się przyglądamy, jak na granicy z jednej strony mamy prowokacje reżimu Łukaszenki, a z drugiej – polskiej – narasta anarchia – powiedział poseł Konfederacji. 

W kontekście zbliżających się rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych, Bosak podkreślił, że "przy granicy musi panować porządek, a nie medialny cyrk z udziałem niektórych polityków i aktywistów". 

Posłuchaj
13:54 PR3 2021_09_01-08-45-03.mp3 Krzysztof Bosak (Konfederacja) o stanie wyjątkowym w pasie przygranicznym (Salon polityczny Trójki)

– Warto przywoływać do odpowiedzialności liderów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej czy Polski 2050 za prowokacyjne zachowania posłów ich ugrupowań – stwierdził polityk. – Posłowie robią różne prowokacyjne rzeczy, a liderzy tacy jak Tusk czy Czarzasty w ogóle tego nie komentują albo komentują wręcz pozytywnie – zaznaczył.

Gość audycji podkreślił, że "rozum powinien górować nad emocjami". – Mam wrażanie, że w tej chwili zostało to całkowicie podważone. Część posłów zachowuje się jak bohaterowie opery mydlanej. To jest zupełnie niepoważne – skomentował.

Czytaj także:

Pytany o akceptację wprowadzenia stanu wyjątkowego w Sejmie Bosak odpowiedział, że "rozsądna część opozycji dobrze widzi, co dzieje się na granicy". – Nie sądzę, żeby był problem z przegłosowaniem w Sejmie wprowadzenia stanu wyjątkowego – ocenił.

– Nikt w Polsce nie ma interesu w tym, żebyśmy uruchomili szlak nielegalnej migracji – podkreślił poseł Konfederacji. – Ci, którzy sprowadzają ten problem do grupy kilkudziesięciu osób, nie rozumieją, że został uruchomiony most powietrzny między Bagdadem i Mińskiem, że to operacja "Śluza" prowadzona przez służby Łukaszenki – powiedział.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja)
Data emisji: 1.09.2021
Godzina emisji: 08.45

kp/kr

Czytaj także

Wiceszef MON: polskie wojsko będzie na granicy tak długo, jak będzie potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 09:14
– Wkrótce startują największe wojskowe ćwiczenia rosyjsko-białoruskie Zapad-21, które odbędą się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Musimy być gotowi na wszystko – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: odpowiedniki stanu wyjątkowego obowiązują już na Litwie i Łotwie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 20:20
-  Stan wyjątkowy ma uniemożliwić korzystanie z braku rozsądku niektórych naszych obywateli i umożliwić pracę straży granicznej, wojsku i policji. Odpowiedniki stanu wyjątkowego obowiązują już na Litwie i Łotwie - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyślemy kolejne transporty z pomocą humanitarną". Premier o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 20:36
Zdecydowałem o wysłaniu kolejnych transportów z pomocą rzeczową na przejścia graniczne z Białorusią - poinformował we wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, Polska liczy na zmianę postawy władz swojego wschodniego sąsiada.
rozwiń zwiń