"Obronił się sam, swoimi dokonaniami". Fogiel o odrzuconym wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 09:03
– Wszyscy ministrowie mają pracować po to, żeby realizować program, z którym szliśmy do wyborów, żeby poprawiać sytuację – powiedział w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS).

Gość Beaty Michniewicz został zapytany o debatę i głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. – Przede wszystkim pan minister obronił się sam albo obroniły go jego dokonania i jego praca w resorcie  mówił Radosław Fogiel. – Nasze głosowanie było tylko formalnością i wiadomo było, że ten wniosek nie ma żadnych podstaw merytorycznych, jak słusznie zresztą wykazywali niektórzy z mówców.

adrian zandberg 1200.jpg
Zandberg: w polskiej służbie zdrowia narasta kryzys kadrowy, brakuje nie tylko lekarzy

– Wszyscy ministrowie mają pracować po to, żeby realizować program, z którym szliśmy do wyborów, żeby poprawiać sytuację – podkreślił wicerzecznik PiS. – Nie przesadzałbym z ważnością (Grzegorza Pudy – przyp. red.), ale też nie przesadzałbym z dawaniem ucha plotkom, które gdzieś się pojawiają medialnie – dodał.

"Mamy do czynienia z pewnym nieporozumieniem albo próbą manipulacji"

Radosław Fogiel odpowiadał też na pytanie o wniosek skierowany do Trybunału Konstytucyjnego. – Nie wiem jakiego wyroku można się spodziewać, to będzie decyzja składu sędziowskiego Trybunału Konstytucyjnego. Spodziewam się wyroku zgodnego z polską konstytucją – mówił.

Posłuchaj
13:03 PR3 2021_09_17-08-44-45 (1).mp3 Radosław Fogiel o ważności konstytucji (Salon polityczny Trójki)

 

– Oczywiście raczej byłoby pewnie nierozsądne zakładać, że zerwie z ustaloną linią orzeczniczą, która przy okazji różnych wyroków do tej pory była jasna – podkreślił wicerzecznik PiS.

– Mamy do czynienia z pewnym nieporozumieniem albo próbą manipulacji. Bardzo często nasi przeciwnicy wyciągają artykuł konstytucji mówiący o wyższości umów międzynarodowych. Tak, to prawda, jest taki zapis, ale on nie dotyczy kwestii, które wynikają wprost z konstytucji. Na tym właśnie to polega – zauważył poseł.

– Mówimy w uproszczeniu "wyższość polskiego prawa", ale oczywiście chodzi o wyższość konstytucji. I to jest negowane – Europarlament próbuje wpływać na polskiego premiera, żeby ograniczyć mu prawo składania wniosków to TSUE  dodał Radosław Fogiel.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 17.09.2020
Godzina emisji: 08.45

ng/kr

Czytaj także

Głosowanie ws. Funduszu Odbudowy. Fogiel: to pierwsza jaskółka normalizacji stosunków w parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 10:00
– Sytuacja jest we wszystkich demokracjach na świecie zupełnie normalna. To znaczy w sprawach bardzo ważnych, wychodzących poza bieżącą walkę polityczną (...) często się zdarza tak, że opozycja głosuje razem z rządzącymi, uznając, że jest to w interesie po prostu kraju. Mam nadzieję, że to jest pierwsza jaskółka pewnej normalizacji stosunków w parlamencie, w polskiej polityce, że po prostu będziemy mieli w końcu partnerów po stronie opozycyjnej, którzy nie mówią "nie, bo nie" – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS). Gośćmi audycji byli także Adrian Zandberg z Lewicy, Marcin Kierwiński z PO i Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie tylko opozycja, ale przede wszystkim atakujący by tego chciał". Fogiel o jątrzeniu po ataku hakerów

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 09:56
– Na pewno nie będziemy uginać się pod żądaniami opozycji, która stara się wykorzystać działania dezinformacyjne prowadzone przeciwko państwu polskiemu, czasami mam wrażenie, tylko do własnych celów – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Większość sejmowa jest niezagrożona". Radosław Fogiel o odejściu trójki posłów z PiS

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 09:55
- Większość sejmowa jest niezagrożona, klub Prawa i Sprawiedliwości tymczasowo jest nieco mniejszy. Wierzę, że są i będą posłowie, którzy uznają, że nie warto prowadzić wojny polsko-polskiej i nie warto być "totalną opozycją", a warto się przyłączyć do dobrego dzieła - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS. Gośćmi audycji "Śniadanie w Trójce" byli także Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta).
rozwiń zwiń