Małgorzata Kidawa-Błońska: nasza obecność w UE jest wielką wartością

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 09:03
– Mówienie, że można żyć i funkcjonować poza UE, jest niebezpieczne. Większość Polaków chce być w Unii. Nasza obecność w UE jest wielką wartością i nie może być to wykorzystywane do wewnętrznej gry, aby nie skończyć jak Brytyjczycy – powiedziała w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, reprezentantka Koalicji Obywatelskiej.

W sobotę w Płońsku miała miejsce konwencja Platformy Obywatelskiej, podczas której swoje przemówienie wygłosił m.in. lider partii Donald Tusk. Były premier dowodził m.in., że w ostatnich tygodniach rządzący wielokrotnie sprawdzali, jak daleko mogą się posunąć w kwestii "wyprowadzania Polski z UE". Dlatego szef PO zaproponował, by doszło do zmiany artykułu 90. Konstytucji RP, który dotyczy przekazywania uprawnień organizacji międzynarodowej i ratyfikowania umów międzynarodowych.

mid-21918074-2.jpg
"Wizerunkowe rozszczepienie". Dr Kawęcki o konwencji PO w Płońsku

Posłuchaj
12:45 _PR3_AAC 2021_09_20-08-44-59_for_media.mp3 Małgorzata Kidawa-Błońska: zawsze byliśmy partią środka (Salon polityczny Trójki)

 

Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, że "pracuje w PO od dawna i jest przygotowana na ciężką pracę, na dotarcie do każdego wyborcy, zwłaszcza mowa o bezpośrednich kontaktach z ludźmi po pandemii". – Polityka to bardzo poważna sprawa, powinniśmy myśleć perspektywicznie, nie tylko o sobie, ale o odpowiedzialności za wszystko – to jest nam dzisiaj najbardziej potrzebne, a żeby zostać dobrym politykiem, potrzeba czasu – stwierdziła.

Jak zauważyła "na listach PO często były osoby, które nie były bezpośrednio z nią związane, ale miały autorytet i dorobek". – Zawsze byliśmy otwarci i szukamy ludzi aktywnych oraz odpowiedzialnych. Większość członków PO to osoby, które są osobami wierzącymi, ale wiara to jedno, a nazywanie złych rzeczy, które mają miejsce, to drugie. Osoba wierząca nie może zamykać oczu na nieprawidłowości. Zawsze byliśmy partią środka – powiedziała.

– Deklaracja ideowa PO jest gotowa, ale to żadna rewolucja, bo wartości, dla których przyszliśmy do polityki, są takie same. Mówienie, że można żyć i funkcjonować poza UE jest niebezpieczne. Większość Polaków chce być w Unii. Nasza obecność w UE jest wielką wartością i nie może być to wykorzystywane do wewnętrznej gry, aby nie skończyć jak Brytyjczycy – dodała. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 20.09.2020
Godzina emisji: 08.45

dn/kr

Czytaj także

Müller o proteście medyków: za naszych rządów nakłady na służbę zdrowia wzrosły o ponad 50 proc.

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 09:30
– Postulaty zgłoszone przez część protestujących kosztowałyby w przyszłym roku dodatkowe 100 mld zł, podczas gdy cały budżet na służbę zdrowia wynosi 120 mld – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obronił się sam, swoimi dokonaniami". Fogiel o odrzuconym wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 09:03
– Wszyscy ministrowie mają pracować po to, żeby realizować program, z którym szliśmy do wyborów, żeby poprawiać sytuację – powiedział w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźby Grzegorza Brauna pod adresem ministra zdrowia. Politycy zgodnie: te słowa były skandaliczne

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 10:25
– Jakaś granica, która do tej pory nie była przekraczana, została przekroczona – mówił w Programie 3 Polskiego Radia o słowach Grzegorza Brauna Jarosław Sellin (PiS). Gośćmi audycji byli także: Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta) i Tomasz Trela (Lewica).
rozwiń zwiń