Stanisław Żaryn: obserwujemy próbę budowy stałego szlaku migracyjnego przez Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 09:20
– Mamy dowody na to, że oficjalne białoruskie struktury są zaangażowane w transport migrantów na granicę – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych odniósł się w "Salonie politycznym Trójki" do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

– Sytuacja na wschodniej granicy ustabilizowała się na dziennym poziomie 200 prób jej przekroczenia. Każdego dnia zatrzymujemy osoby, które są zaangażowane w organizowanie nielegalnej migracji. To nic innego jak próba budowy stałego szlaku przez Polskę. To sztuczne wytworzenie presji na nasz kraj, za które odpowiadają władze Białorusi. Mamy zresztą dowody na to, że oficjalne białoruskie struktury są zaangażowane w transport migrantów na granicę. Służby białoruskie pomagają im przedostać się na terytorium Polski. Miejscem docelowym dla migrantów są bogate kraje Europy Zachodniej – powiedział Stanisław Żaryn.


Posłuchaj
13:03 PR3_AAC 2021_09_23-08-45-05_for_media.mp3 Stanisław Żaryn o sytuacji na granicy z Białorusią (Salon polityczny Trójki)

 

Gość Trójki dodał, że na granicy z Białorusią można też zaobserwować obecność nietypowych formacji wojskowych, niezwiązanych z ochroną granicy. – Są to żołnierze z jednostek powietrzno-desantowych mających zadania typowo bojowe. Reżim Łukaszenki podchodzi więc do tego problemu bardzo poważnie – stwierdził Stanisław Żaryn.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Stanisław Żaryn (rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych)
Data emisji: 23.09.2020
Godzina emisji: 08.45

koz

Czytaj także

Robert Kwiatkowski: granica powinna być pilnowana, w tym zgadzamy się z rządem

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:37
– Granica powinna być strzeżona i pilnowana, choć sceptyczny jestem wobec kwestii murów i ogrodzeń – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Robert Kwiatkowski (Lewica), odnosząc się do informacji, że od sierpnia granicę z Polską próbowało przekroczyć w nielegalny sposób kilka tysięcy osób.
rozwiń zwiń