Bogdan Klich o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią: nie zmienił nic w działaniu służb

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 09:40
– Mam wątpliwości co do zasadności przedłużania stanu wyjątkowego. Ten stan, z którym mamy teraz do czynienia, nie zmienił nic w działaniu służb i wojska, z wyjątkiem tego, że opinia publiczna nie wie o tym, co się tam dzieje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bogdan Klich, senator Koalicji Obywatelskiej.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest niezwykle napięta. Dochodzi do masowych prób łamania jej integralności oraz prowokacji ze strony służb białoruskich. Od sierpnia tego roku doszło do 9,4 tysięcy prób nielegalnego przejścia na stronę Polską. Zatrzymano 1,2 tysięcy nielegalnych imigrantów  poinformowali szefowie MSWIA i MON. Do rządu trafił wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego.

Błaszczak Duda PAP-1200.jpg
Szef MON: polska granica jest bezpieczna, a żołnierze przygotowani

Informowanie

Bogdan Klich powiedział, że jego zdaniem nie powinno przedłużać się stanu wyjątkowego.  Mam wątpliwości co do zasadności przedłużania stanu wyjątkowego. Ten stan, z którym mamy teraz do czynienia, nie zmienił nic w działaniu służb i wojska, z wyjątkiem tego, że opinia publiczna nie wie o tym, co się tam dzieje  zaznaczył.

 Opinia publiczna powinna wiedzieć, co się tam dzieje. Ta wielka operacja, którą przeprowadza Łukaszenka, musi być znana opinii publicznej i znane muszą być także działania naszych służb i wojska  dodał.

Czytaj również:

Były minister obrony podkreślił, że rząd nie przygotował się do obecnej sytuacji.  Rząd nie przygotował odpowiednich służb wtedy, kiedy był na to czas. Byliśmy informowani przez białoruską opozycję już w czerwcu o planach Łukaszenki w stosunku do Polski  tłumaczył.

Więcej w nagraniu


Posłuchaj
13:36 _PR3_AAC 2021_09_28-08-45-23.mp3 Bogdan Klich o stanie wyjątkowym (Salon polityczny Trójki)

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Bogdan Klich (senator, KO)
Data emisji: 28.09.2021
Godzina emisji: 8.45

dz

Czytaj także

Dziś rząd zdecyduje o przedłużeniu stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 03:32
Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się sprawą przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński zapowiedział, że będzie rekomendował Radzie Ministrów przedłużenie tego stanu o 60 dni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MON: część migrantów stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 07:46
- Zaprezentowane materiały nt. migrantów są porażające. Sytuacja na granicy jest bardzo poważna, część zatrzymanych na terenie Polski osób stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oddawanie strzałów w powietrze, rzucanie kamieniami, obrażanie". Żaryn o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 07:09
- Po stronie białoruskiej przy granicy z Polską nasiliły się prowokacje polegające na przykład na obrażaniu polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, markowaniu rzutu granatem lub pustym strzale – podsumował działania na granicy rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń