"To przykre, że w tak elementarnej sprawie nie mówimy jednym głosem". Cymański o przedłużeniu stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:20
– Bardzo żałuję, że jako klasa polityczna nie potrafimy w sprawie elementarnej, najważniejszej, w sprawie bezpieczeństwa mówić jednym głosem. To bardzo zła wróżba na przyszłość – mówił w Programie 3 Polskiego Radia poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. 
Andrzej Duda 1200 screen.png
Prezydent: wystąpię do Sejmu, aby wyraził zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego

We wtorek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie, w którym wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda i ministrowie spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Po zakończeniu narady prezydent zapowiedział, że wystąpi do Sejmu o zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego. Decyzję tę rekomendował szef MSWiA. 

Możliwe przedłużenia stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym na wschodzie Polski skomentował na antenie radiowej Trójki Tadeusz Cymański. 

Posłuchaj
13:45 _PR3_AAC 2021_09_29-08-44-56.mp3 Tadeusz Cymański o przedłużeniu stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią (Salon polityczny Trójki)

Poseł Solidarnej Polski zadeklarował swoje poparcie dla przedłużenia stanu wyjątkowego. – Będę głosował i będę popierał tę inicjatywę. Uważam, że jest to decyzja rozsądna – stwierdził.

– Bardzo żałuję, że jako klasa polityczna nie potrafimy w sprawie elementarnej, najważniejszej, w sprawie bezpieczeństwa mówić jednym głosem. To bardzo zła wróżba na przyszłość – ocenił polityk. Dodał, że polskie spory są "rozgrywane w Mińsku".

Cymański podkreślił, że "stan wyjątkowy udaremnił szokujące, niesamowite widowiska na granicy Polski". Pod koniec sierpnia grupa aktywistów przystąpiła tam do niszczenia zasieków, a poseł KO Franciszek Starczewski próbował biegiem sforsować zabezpieczenia i dostać się do migrantów. – Gdyby wówczas odpowiedzialność była ważniejsza niż własne korzyści polityczne czy spory, myślę, że nie byłoby teraz takiej sytuacji – skomentował gość "Salonu politycznego Trójki".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tadeusz Cymański (Solidarna Polska)
Data emisji: 29.09.2021
Godzina emisji: 8.45

kp

Czytaj także

Przedłużenie stanu wyjątkowego. Kanthak: Polska wywiązuje się z zobowiązań wobec UE

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 20:22
- Spotkanie Biura Bezpieczeństwa Narodowego pokazuje, że pan prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych trzyma rękę na pulsie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak, poseł Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atakują polskie władze ws. migrantów. Są finansowani przez samorząd Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 07:57
"Fundacje, które negatywnie oceniają działania polskich władz i służb w kwestii sytuacji dotyczącej migrantów na granicy polsko-białoruskiej, są finansowane przez samorząd Warszawy" – pisze tygodnik "Gazeta Polska".
rozwiń zwiń