"Zasiali wiatr, zebrali burzę". Jarosław Sellin o manifestacji na placu Zamkowym

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 09:02
– Nie lubię zagłuszania legalnych manifestacji, ale w większości mediów oburzenie nie występuje, kiedy zagłusza się nasze manifestacje – powiedział w Programie 3 Polskiego Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
forum protest warszawa 1200.jpg
Manifestacje po wyroku TK. Atak na policjanta, dała o sobie znać również "Babcia Kasia"

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja zwołana przez lidera PO Donalda Tuska w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej. Podczas przemarszu grupy osób w kierunku ul. Nowogrodzkiej, jeden policjant został uderzony kamieniem, funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę za naruszenie nietykalności. W tym samym czasie odbywała się kontrmanifestacja środowisk narodowych.


Posłuchaj
12:08 _PR3_AAC 2021_10_13-08-45-02_for_media.mp3 "Zasiali wiatr i zebrali burzę". Jarosław Sellin o manifestacji na placu Zamkowym (Salon polityczny Trójki)

Zdaniem Jarosława Sellina liderzy manifestacji "zasiali wiatr i zebrali burzę". – Nie lubię zagłuszania legalnych manifestacji, ale oburzenie w większości mediów nie występuje, kiedy to zagłuszanie odbywa się w stosunku do naszych manifestacji – przyznał wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. 

Gość Polskiego Radia odniósł się również do pomysłu delegalizacji środowisk narodowych. – Jeżeli komuś przeszkadza radykalność, to niech pan Szłapka będzie konsekwentny i wystąpi o delegalizację KOD, Obywateli RP, lotnych brygad opozycji, Strajku Kobiet, które regularnie zagłuszają nasze manifestacje, również te o charakterze modlitewnym – zauważył.

Jak dodał "awantura na Marszu Niepodległości była jedynie w czasach rządów PO, kiedy dochodziło do bójek ulicznych z policją. Akurat środowisku narodowców ta impreza się udała".

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu)
Data emisji: 13.10.2021
Godz. emisji: 8.45

dn/kr

Czytaj także

Schetyna: wolno nam tyle samo co każdemu krajowi europejskiej Wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 09:55
– Wolno nam to, co wynika z traktatów europejskich, które przyjęliśmy w referendum – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Schetyna, poseł Koalicji Obywatelskiej, były szef PO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: mamy do czynienia ze sporem między dwoma wizjami przyszłości integracji europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 08:59
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński mówił w Programie 3 Polskiego Radia, że w całej Unii Europejskiej toczy się dyskusja na temat dwóch wizji przyszłości Wspólnoty. Jedno podejście jest – jak wskazał – "absolutnie centralistyczne", drugie z kolei zakłada konieczność postawienia pewnych granic. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziwię się, że rząd nie występuje do UE o sankcje wobec Turcji". Gdula o presji migracyjnej na polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 09:02
– Z Turcją trzeba bardzo twardo rozmawiać na temat zaprzestania lotów z Istambułu do Mińska – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Maciej Gdula z Lewicy.
rozwiń zwiń