Krzysztof Gawkowski: osoby niezaszczepione powinny być objęte ograniczeniami

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 09:02
– Jeżeli miałby być jakikolwiek lockdown, to powinni być nagradzani ci, którzy się zaszczepili – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu Lewicy

Ostatnie badania pokazują ponad 10 400 zakażeń koronawirusem – poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. To ponad 24 proc. więcej niż tydzień wcześniej.

– Liczba niezaszczepionych jest cały czas bardzo duża – powiedział Krzysztof Gawkowski. Wskazał, że szczepienia są najważniejsze i należy nagradzać osoby, które przyjęły taki zastrzyk.

shutterstock_ szczepienie szczepionka pfizer lodówka 1200 free.jpg
Szczepienie przeciw COVID-19. Ruszyła rejestracja na dawkę przypominającą

– Jeżeli miałby być jakikolwiek lockdown, to powinni być nagradzani ci, którzy się zaszczepili. Powinni móc dalej chodzić do teatrów, restauracji, korzystać z różnego rodzaju innych usług, a ci, którzy są niezaszczepieni, powinni mieć ograniczenia – stwierdził gość Trójki. 

Dodał, że powinna zostać utrzymana możliwość darmowych szczepień.


Posłuchaj
12:39 [ PR3]PR3 (mp3) 3 listopad 2021 08_44_58_for_media.mp3 Krzysztof Gawkowski: należy nagradzać zaszczepionych przeciw COVID-19 (Salon polityczny Trójki)

 

Jego zdaniem, "jeżeli będą szły zachorowania w górę, to dzisiaj trzeba o ograniczeniach już rozmawiać". – Polacy nie chcą kolejnego lockdownu, ten lockdown gospodarczy znowu może się skończyć tragicznie dla wielu firm – ostrzegł. 

Polityk, mówiąc o walce z pandemią, mówił także, że trzeba przeorganizować służbę zdrowia, tak aby szpitale covidowe "nie dotykały tych, którzy są chorzy na choroby onkologiczne, kardiologiczne czy inne". – Ponadwymiarowych zgonów w Polsce jest najwięcej w Europie – przypomniał.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Gawkowski (przewodniczący klubu Lewicy)
Data emisji: 3.11.2021
Godzina emisji: 8.45

fc/kr

Czytaj także

Lockdown na poziomie lokalnym? Prof. Horban: to perspektywa dwóch, trzech tygodni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 10:19
- Istnieje pewna różnica pomiędzy tym, co sobie wyobrażają lekarze i epidemiolodzy, a tym, co robi rząd. To są inne kalkulacje - ocenił doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Dodał, że na terenach o największej liczbie zachorowań trzeba będzie wprowadzić lokalne lockdowny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sellin: instytucje pozarządowe mają instrumenty łagodzenia skutków inflacji

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 10:22
GUS podał w tzw. szybkim szacunku, że inflacja w październiku wzrosła do 6,8 proc. w ujęciu rok do roku. To najwyższy poziom tego wskaźnika od maja 2001 roku. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1 proc. Temat ten podjęli goście "Śniadania w Trójce": Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej, Jarosław Sellin z Prawa i Sprawiedliwości, Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karczewski o pandemii: niestety w naszym otoczeniu pojawia się coraz więcej "denialistów"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 09:02
– Może znajdą się też osoby, które będą kwestionowały zasadność mycia rąk – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS, komentując szerzące się w kontekście pandemii informacje podważające wyniki badań medycznych. 
rozwiń zwiń