Artur Dziambor: ludziom zdrowym należy dać normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:02
– Jesteśmy przeciwnikami wszelkich rozwiązań ograniczających nasze naturalne wolności obywatelskie i segregacji sanitarnej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Artur Dziambor, poseł Konfederacji.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła na środę (24.11.) na godz. 12.00 przewodniczących wszystkich klubów i kół sejmowych na spotkanie w sprawie sytuacji epidemicznej. Jak poinformowała, rozmowy pokażą, czy parlamentarzyści mogą ponad podziałami wypracować jeden ponadpartyjny projekt ustawy dotyczący walki z epidemią COVID-19.

– Przedstawiciele Konfederacji zawsze są na wszystkich tego typu spotkaniach, natomiast od dnia pierwszego jesteśmy przeciwnikami wszelkich rozwiązań ograniczających nasze naturalne wolności obywatelskie i segregacji sanitarnej – powiedział Artur Dziambor.

Posłuchaj
13:29 [ PR3]PR3 (mp3) 23 listopad 2021 08_45_03_for_media.mp3 Artur Dziambor: ludziom zdrowym należy dać normalnie żyć (Salon polityczny Trójki)

Wskazał, że Konfederacja przygotowała projekt ustawy "Stop Segregacji Sanitarnej", który dąży do tego, "żebyśmy wrócili do normalności, żeby wszyscy sobie normalnie żyli, leczyli się wedle własnego uznania, a chorzy byli leczeni w szpitalach". – Ludziom zdrowym należy dać normalnie żyć  podkreślił gość Trójki.

– Spotkanie postrzegam jako próbę rozmycia odpowiedzialności – powiedział o propozycji Elżbiety Witek. Jego zdaniem PiS boi się utraty elektoratu, a i w samej partii rządzącej nie ma zgody w tej sprawie. 

Artur Dziambor podkreślił, że Konfederacji nie chodzi o negowanie skuteczności szczepionek, ale o niezmuszanie obywateli do zachowań, których nie chcą. Dodał, że propaganda niektórych przedstawicieli rządu i polityków - szczególnie lewicowych  idzie w tę stronę, że każdy niezaszczepiony jest antyszczepionkowcem, a Konfederacja jest "jeszcze gorsza, bo pobudza innych do walki".

– Ja od początku tego kryzysu mówię: ludzie, idźcie do lekarza – stwierdził Dziambor.


***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Artur Dziambor (poseł Konfederacji)
Data emisji: 23.11.2021
Godzina emisji: 8.45

fc/kr

Czytaj także

To będzie przełom w walce z COVID-19? Adam Niedzielski mówi o "leczeniu w domu"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 20:17
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że "mamy lek wczesnego zastosowania, który będzie możliwy do brania w domu". - Jeśli dobrze pójdzie, to od stycznia będzie on również potencjalnie dostępny w Polsce, o ile oczywiście EMA go zatwierdzi i dostawy będą realizowane - zapowiedział szef MZ. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PO o walce z pandemią: należy rozważyć wprowadzenie nakazu szczepień dla niektórych grup

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:11
- Przedsiębiorcy mogą nie przeżyć już drugiego lockdownu i dlatego sensownym byłoby, gdyby ten rząd podejmował decyzję ograniczające ryzyko. Np. do rozważenia jest wprowadzenie nakazu szczepień w niektórych grupach społecznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Piątkowski z PO. Gościem audycji "Dwie strony" była także Marcin Porzucek z PiS.
rozwiń zwiń