Profesor Andrzej Horban gościem Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 10:53
Z głównym doradcą premiera do spraw COVID-19 porozmawiamy o bieżących wydarzeniach społeczno-politycznych.
Andrzej Horban
Andrzej HorbanFoto: Adam Guz/KPRM

Profesor Horban jest specjalistą chorób zakaźnych, nauczycielem akademickim, konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych. Jest zwolennikiem przymusowych szczepień przeciwko COVID-19 dla niektórych grup społecznych, na przykład nauczycieli oraz pracowników administracyjnych, którzy mają kontakt z petentami.

Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie, a także kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych dla Dorosłych II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tytuł doktora (w 1988 roku) i habilitację (w 2007 roku) uzyskał w Akademii Medycznej w Warszawie; od 2016 roku posiada tytuł profesorski.


***

Na "Salon polityczny Trójki" w środę (1 grudnia) o godz. 8.45 zaprasza Beata Michniewicz.

Zobacz więcej na temat: Beata Michniewicz

Czytaj także

Prof. Andrzej Horban: zachorowanie niezaszczepionych jest nieuchronne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 09:35
– Krzywa zachorowań jest bardzo podobna do krzywej z jesieni zeszłego roku i wiosny tego roku – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Horban, komentując wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lockdown na poziomie lokalnym? Prof. Horban: to perspektywa dwóch, trzech tygodni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 10:19
- Istnieje pewna różnica pomiędzy tym, co sobie wyobrażają lekarze i epidemiolodzy, a tym, co robi rząd. To są inne kalkulacje - ocenił doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Dodał, że na terenach o największej liczbie zachorowań trzeba będzie wprowadzić lokalne lockdowny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hennig-Kloska: by zwalczyć kryzys na granicy, rząd musi zamknąć front walki z UE

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 09:02
– Trudno Polsce dziś walczyć na dwa fronty, czyli z jednej strony skupiać uwagę, siły, energię, również w zakresie dyplomacji, na granicy wschodniej, a z drugiej strony gasić pożary wynikające z afery wokół praworządności – oświadczyła na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boję się, że Ukraina zostanie poświęcona w imię interesów gospodarczych". Sawicki o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 09:02
– Europa nie powinna zapominać o historii, powinna z niej wyciągać wnioski. Boję się, że w tej chwili w imię interesów gospodarczych – przede wszystkim chodzi o Nord Stream 2 – Ukraina zostanie poświęcona – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Omikron dotarł do kolejnych krajów UE. Jak przebiegają infekcje?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 13:19
Szefowa Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Andrea Ammon powiedziała, że w UE jak dotąd potwierdzono 42 zakażenia wariantem Omikron koronawirusa. Przypadki te stwierdzono w dziesięciu krajach. Infekcje mają przebieg "łagodny lub bezobjawowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawca będzie miał prawo zapytać o szczepienia? Premier: trwają uzgodnienia między klubami

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 15:04
- Jeśli większość się znajdzie, będziemy procedować tę ustawę - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o prawo, które zezwoli pracodawcom na weryfikację szczepień. Dodał, że w Sejmie toczą się prace i uzgodnienia między wszystkimi klubami, dotyczące tego, czy znajdzie się większość parlamentarna, która pozwoli na weryfikację certyfikatów covidowych przez pracodawcę.
rozwiń zwiń