Sebastian Kaleta gościem Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 14:55
Z wiceministrem sprawiedliwości porozmawiamy o bieżących wydarzeniach społeczno-politycznych.
Sebastian Kaleta
Sebastian KaletaFoto: Ministerstwo Sprawiedliwości/Twitter

Sebastian Kaleta (32) w 2013 roku ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie w 2017 roku ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i zdał egzamin radcowski. Poseł na Sejm IX kadencji.

W 2016 roku został rzecznikiem prasowym ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, a w czerwcu 2017 roku członkiem Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. W marcu 2018 roku został zastępcą przewodniczącego Komisji. W czerwcu 2019 roku został powołany na funkcję przewodniczącego Komisji oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

***

Do słuchania audycji "Salon polityczny Trójki" w piątek (3 grudnia) o godz. 8.45 zaprasza Bartłomiej Graczak.

Zobacz więcej na temat: Bartłomiej Graczak

Czytaj także

"Pogląd polityczny czasem determinuje pogląd prawny". Paweł Mucha o dyskusji na linii Polska-UE

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 09:02
– Nie ma wprost podstawy prawnej, zgodnie z którą instytucje unijne mogłyby się wypowiadać czy ingerować w sprawy dotyczące organizacji wymiaru sprawiedliwości – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, doradca prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Dziambor: ludziom zdrowym należy dać normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:02
– Jesteśmy przeciwnikami wszelkich rozwiązań ograniczających nasze naturalne wolności obywatelskie i segregacji sanitarnej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Artur Dziambor, poseł Konfederacji.
rozwiń zwiń