Małgorzata Kidawa-Błońska gościem Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 13:18
Z wicemarszałek Sejmu porozmawiamy o aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych.
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: PR

Małgorzata Kidawa-Błońska jest posłanką od 2005 roku. Z wykształcenia jest socjologiem, a zajmowała się również produkcją filmową i pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. W latach 2014-2015 była sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera, a w 2014 roku została rzecznikiem prasowym drugiego rządu Donalda Tuska, a od 2015 roku była rzecznikiem rządu Ewy Kopacz. Kidawa-Błońska od 2015 roku jest wicemarszałkiem Sejmu (VIII i IX kadencji). Była również kandydatką na urząd prezydenta RP w pierwszych wyborach w 2020 roku.

W polityce po raz pierwszy kandydowała w wyborach, jako bezpartyjna, z listy Unii Wolności. W 2001 roku dołączyła do Platformy Obywatelskiej, a w latach 2006-2013 kierowała warszawskimi strukturami tej partii. Wcześniej (2002-2005) była też warszawską radną PO. 


W ostatnim tygodniu wśród tematów audycji politycznych w Trójce przewijały się sprawy związane z sytuacją na naszej wschodniej granicy, pandemii w Polsce i nową odmianą wirusa oraz reformą sądownictwa. Sprawdź ostatnie odcinki "Salonu politycznego Trójki"


***

Na "Salon polityczny Trójki" zapraszamy w poniedziałek (6 grudnia) o godz. 8.45. Audycję poprowadzi Beata Michniewicz.

Zobacz więcej na temat: Beata Michniewicz

Czytaj także

"To jest wylęgarnia nowych typów wirusa". Prof. Horban wskazał jeden kontynent

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 09:54
– Kiedy mamy w Afryce nieszczepioną populację – bo w zasadzie mamy nieszczepioną – to wirus się namnaża swobodnie. Jeżeli się namnaża swobodnie, to robi "błędy" przy składaniu genomu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strzały na granicy. Skurkiewicz: jednoznacznie pokazują, jakie są intencje białoruskich służb

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 09:44
– To, co się wydarzyło w okolicach Terespola, pokazuje, że reżim białoruski sięga po kolejne elementy działań wymierzonych w Unię Europejską i Polskę – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaleta o reformie sądów powszechnych: mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni ruszy proces konsultacyjny

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 09:39
– Cały czas dyskutowane są konkretne przepisy z tego projektu, który jest gotowy w Ministerstwie Sprawiedliwości i został przedstawiony rządowi – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
rozwiń zwiń