"Oczekuję na rzetelne wyjaśnienia". Kukiz o sprawie Mejzy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 09:02
– Trzymanie się kurczowo stanowiska przez pana Mejzę niestety naprowadza mnie na trop, że dziennikarz nie do końca wszystko wymyślił, bo odnosi się wrażenie, że traktuje ministerstwo jako parasol ochronny – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.

Polityk mówił o zarzutach, jakie stawiane są posłowi Łukaszowi Mejzie, wiceministrowi sportu. Wirtualna Polska opublikowała artykuł, w którym oskarżyła Łukasza Mejzę o nakłanianie chorych do stosowania niesprawdzonych i niebezpiecznych metod leczenia. Według nieoficjalnych informacji Polsat News polityk zostanie zdymisjonowany. Swoją obecną funkcję pełni od października. 

– Jestem zainteresowany naprawdę rzetelnym wyjaśnieniem sprawy, mam też różne doświadczenia z mediami. Wiem, że potrafią różne rzeczy nie do końca zgodne z prawdą pisać – powiedział Paweł Kukiz.

– Z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby dziennikarz, który tę ekstremalną sytuację opisywał, całkowicie zmanipulował swój artykuł, nie chcę w to wierzyć. Oczekuję na rzetelne wyjaśnienia ze strony PiS – zaznaczył.

Zagrożona współpraca z rządem

Jak wyjaśnił lider Kukiz'15, o sprawie Łukasza Mejzy rozmawiał także z Jarosławem Kaczyńskim. – Powiem szczerze, byłoby mi bardzo ciężko współpracować w jakiejkolwiek formie z rządem, w którym zasiadałby człowiek, co do którego te zarzuty, które postawiono, byłyby prawdziwe – tłumaczył.

– Na miejscu pana Łukasza Mejzy, gdyby mnie dotyczyły te zarzuty i nawet gdyby się okazały w 100 proc. nieprawdziwe, to do czasu wyjaśnienia sprawy zrzekłbym się stanowiska w rządzie, z całą pewnością – ocenił.

Kwestia etyczna i moralna

Paweł Kukiz podkreślił, że sprawa jest dla niego tak istotna, że byłby gotów wstrzymać głosowania w kluczowych kwestiach i postulatach Kukiz'15.

– Gdyby 10 proc. doniesień okazało się prawdą, to nawet w kwestiach jak sędziowie pokoju, referenda, nie głosowałbym z rządem, który takiego człowieka trzyma u siebie – powiedział Kukiz.


Posłuchaj
13:25 PR3_SP3_2021_12_08-08-45-00_for_media.mp3 Paweł Kukiz: odnosi się wrażenie, że pan Mejza traktuje ministerstwo jako parasol ochronny (Salon polityczny Trójki)

 

***

Tytuł audycji: Salon Polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kukiz (lider Kukiz'15)
Data emisji: 08.12.2021
Godzina emisji: 8.45

pg/kr

Czytaj także

PiS podpisało z Kukiz'15 umowę programową. Müller: dotyczy konkretnych obszarów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:43
- Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali z PiS umowę programową, dotyczącą konkretnych obszarów. My do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów, ustaw z nami współpracować - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Chwedoruk przewiduje dymisję Łukasza Mejzy. "To kwestia czasu"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 21:11
- Rzadko zdarzają się w polityce tak bardzo zerojedynkowe sytuacje. Każde ugrupowanie polityczne musi brać pod uwagę emocje swoich wyborców, zwłaszcza w kraju, w którym politycy nie są zbyt silnie legitymizowani - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń