Ospałość polskiej dyplomacji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 08:46
Kazimierz M. Ujazdowski (PiS): Francuzi i Niemcy mogą lubić polski rząd, bo nie sprawia kłopotów, ale na pewno go nie szanują.
Audio

Zdaniem Kazimierza Michała Ujazdowskiego, byłego ministra kultury w ostatnich latach Polska nie nadąża za pomysłami kreatywnych, aktywnych państw europejskich. - Polska polityka zagraniczna jest pasywna i nastawiona na dopasowywanie się do zdania tych, którzy mają pomysły i są silniejsi - stwierdził.

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że Trójkąt Weimarski nie może dobrze funkcjonować, jeśli polska polityka zagraniczna będzie ospała, bez pomysłów. - Musi on stać na trzech filarach, a nie na dwóch - podkreślił Ujazdowski.

Minister skrytykował PJN za poparcie udzielone rządzącym przy wprowadzeniu zakazu reklamowania w telewizji i radiu partii politycznych. Według polityka PiS jest to działanie, które istotnie uderzy w partie opozycyjne, które będą miały utrudniony kontakt z wyborcami.

 

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13.

Czytaj także

Trójkąt Weimarski powiększony o Rosję?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 13:13
- Najciekawszą informacją jest ta o woli do spotkania się w ramach formatu, 3 plus 1, czyli Trójkąt Weimarski i Rosja – mówi Zbigniew Pisarski z Fundacji im. Kazimierza Puławskiego.
rozwiń zwiń