X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odszedł twórca polityki medialnej Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 09:03
Marcin Przeciszewski, KAI: Abp Józef Życiński był przekonany, że Kościół musi być absolutnie obecny i aktywny w mediach, niezależnie, czy są mu one sprzyjające czy przeciwne.
Audio

- Arcybiskup Życiński znakomicie czuł i znał podstawowe problemy Kościoła w dialogu ze światem. Dlatego przeniósł na grunt polski doświadczenia, jakie poznał w Stanach Zjednoczonych i dzięki niemu zwyciężyła koncepcja obecności informacji katolickiej w pluralistycznym, medialnym, komercyjnym społeczeństwie – powiedział Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny i prezes zarządu Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Dziennikarz podkreślił, że abp Józef Życiński był wielkim przeciwnikiem politycznego uwikłania Kościoła, a jednocześnie udawało mu się prowadzić dialog ze wszystkimi środowiskami w duchu otwartości. Dlatego nie można go zakwalifikować jako osoby związanej z konkretnym środowiskiem.

- W nim mocowały się dwie natury - publicysty i hierarchy kościelnego. Dlatego też stał się jednym z twórców nowej polityki medialnej Kościoła w Polsce, otwarcia się na media. On był przekonany, że to jest tak ważny teren ewangelizacji, że Kościół musi być absolutnie aktywny i obecny w mediach – dodał działacz katolicki.

*

Arcybiskup Józef Życiński zmarł wczoraj (10 lutego) w Rzymie. Był członkiem rady programowej KAI. Do Watykanu pojechał na spotkanie Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, był współautorem tematu tego spotkania: "Internet w służbie wychowania przyszłych księży na poziomie seminaryjnym".

 

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13.

 

(asz)

Czytaj także

Abp Kazimierz Nycz : zmarł człowiek wielkiego formatu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 20:39
W Rzymie w wieku 62 lat zmarł metropolita lubelski arcybiskup Józef Życiński. Prawdopodobną przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arcybiskup na miarę naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 20:40
– Był jednym z nielicznych w Polsce biskupów, który docenił, zrozumiał fakt, że Kościół działa dzisiaj w warunkach systemu liberalnego, czy mu się, to podoba, czy nie – podkreślał redaktor Adam Szostkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arcybiskup Życiński wzbudzał kontrowersje

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 22:26
Antoni Dudek (IPN) - Był niesamowitym mówcą, był niesamowicie błyskotliwy i, co tu kryć, odcinał się tymi talentami od dominującej części polskiego duchowieństwa.
rozwiń zwiń