X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waldemar Pawlak: "Państwo sprawne, a nie tanie"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 09:00
Waldemar Pawlak (wicepremier): Ważne jest, by państwo było sprawne, a nie tanie. Państwo tanie czasem kosztuje obywateli więcej.
Audio

Waldemar Pawlak, gość "Salonu politycznego Trójki" uważa, że ograniczenie liczby urzędników nie musi być korzystne dla kraju. Przypomina, że jednym z głównych zadań administracji jest teraz pozyskiwanie funduszy europejskich, a zmniejszenie liczby urzędników zamiast zredukować koszty, podniesie je.

- Warto zadać takie pytanie, czy chcielibyśmy zapłacić kilkanaście złoty więcej, żeby nie stać w kolejkach u lekarza, nie tracić czasu w urzędzie, czy też nie płacić dodatkowo za korepetycje.

Polityk mówi też o ewentualnym strajku górników i ich postulacie dotyczącym gwarancji zatrudnienia oraz wpływie państwa na ten sektor. - W moim przekonaniu ważne jest, by strategiczne elementy infrastruktury energetycznej były pod wpływem miejscowym.

Dodaje, że rozmowy ze związkami zawodowymi i pracodawcami toczą się nieustannie, a do tego sektora należy podejść w szczególny sposób, bo znaczenia węgla w polskiej gospodarce jest nadal bardzo duże.

Gość Trójki komentuje też ostatnie wypowiedzi posła Eugeniusza Kłopotka, który uważa, że minister Jacek Rostowski powinien zrezygnować ze swojej funkcji. - Potrzebni są odpowiedni ludzie na określony czas i w tym sensie minister dobrze wypełnia swoje zadanie.

Wicepremier dodaje, że z zainteresowaniem obejrzał debatę do tyczącą OFE. Jego zdaniem przedstawiciel rządu w dyskusji wypadł zdecydowanie lepiej niż Leszek Balcerowicz. Przyznaje jednak, że w kwestii opcji walutowych brakowało mu wsparcia ministra.

W audycji polityk mówi również o ewentualnym członkostwie Adama Małysza w PSL, pomyśle zakupienia komputera dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę oraz tworzeniu polskiego prawa atomowego.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13. Zapraszamy.

(dmc)

Czytaj także

Fiasko redukcji etatów w administracji publicznej?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2010 07:07
Planowana przez rząd 10% redukcja zatrudnienia w urzędach administracji publicznej zmienia się w farsę - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska urzędem stoi

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 07:17
Tylko od stycznia do września ubiegłego roku w administracji publicznej przybyło 26,3 tys. pracowników.
rozwiń zwiń