Termin nie jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 09:16
Waldemar Pawlak, minister gospodarki: Do debiutu giełdowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej dojdzie, gdy będzie porozumienie ze związkowcami. Zależy nam, by spółkę sprzedać dobrze.
Audio

- Ważne, by te rozmowy toczyły się  bezpośrednio z zarządem spółki oraz osobami prowadzącymi tę prywatyzację – powiedział Waldemar Pawlak w "Salonie politycznym Trójki". Dodał, że w tej sprawie pojawia się zbyt dużo nieprawdziwych wiadomości w mediach.

Minister gospodarki podkreślił, że nie chodzi o to, by spółkę sprzedać jak najszybciej, ale korzystnie. – To, co robię nie jest blokadą prywatyzacji, ale kładzenie nacisku na to, by była dobra. Dziś dyskusja toczy się wokół jej terminu i warunków – dodał.

Szef PSL uważa, że głównym celem prywatyzacji nie jest wyprzedaż, ale poprawa efektywności gospodarki. – Prywatyzacja jest potrzebna wtedy, gdy poprawia się ogólna jakość zarządzania firmą i funkcjonowania gospodarki, jako całości - powiedział

*Dziś minister gospodarki Waldemar Pawlak spotka się z ministrem gospodarki Aleksandrem Gradem w sprawie prywatyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Aby usłyszeć, jak Waldemar Pawlak ocenia pracę ministra skarbu Aleksandra Grada i czy jego partia chce kontynuować koalicję z PO, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13. Zapraszamy.


(asz)

Czytaj także

Wznowiono rozmowy w JSW

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 15:12
Związkowcy, pracodawca, przedstawiciele rządu i wojewoda wznowili w Katowicach rozmowy na temat sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"JSW będzie lokomotywą polskiej giełdy"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 14:18
Wiceminister skarbu Krzysztof Walenczak próbuje przekonać w Katowicach związkowców Jastrzębskiej Spółki Węglowej do zgody w sprawie postulatów pracowniczych i prywatyzacji firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicy JSW mogą dostać 19 proc. spółki

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 16:59
Do 5 maja związkowcy JSW mają otrzymać i przeanalizować dokumenty związane z upublicznieniem spółki
rozwiń zwiń

Czytaj także

W JSW kolejne referendum?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 18:31
Szef komitetu strajkującego w JSW, Sławomir Kozłowski poinformował o możliwości przeprowadzenia kolejnego referendum w spółce.
rozwiń zwiń